Barış için akademisyenler

barış için akademisyenler

Tümünü Göster [4]

67000 #1  #67000
türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerden 1128 akademisyenin doğu ve güneydoğu'daki operasyonlara karşı bir araya gelerek oluşturdukları topluluk. ana tema hepinizin tahmin edebileceği gibi "devlet kürtleri öldürüyor,soykırım yapıyor". ve yine hepinizin tahmin edebileceği gibi pkk'ya tek bir laf yok. "devlet senin amua koyayım ama pekeke sen de bebek öldürmesen iyi olur ama yine de sen bilirsin kiss you" dese bir nebze inandırıcı olabilirdi. bir de noam chomsky gibi bir kaç yabancı akademisyen kafalamışlar ama bak kalıbımı basıyorum chomsky dahil hiç biri daha haritadan türkiye'nin yerini bile gösteremez. bak kesinlikle ama kesinlikle eminim ki türkiye'yi pakistan ile komşu, türkleri de fes takıp develere bindiğini sanan tipik 19. yüzyıl oryantalistlerindendir. buna adım gibi eminim. bir şekilde kafalanmışlar işte. bu da bizim ayıbımız olsun.

akademisyen kardeşlerimize gelirsek. içlerinden bir kaçını tanıyorum. tanıdıklarımın hepsinin bütün ilköğrenimi ve ortaöğrenimi meb bursları ile geçen, yükseköğrenimini başbakanlık bursları ile tamamlayan ve üstüne üstlük aynı burslarla yurt dışına gönderilmiş ve okutulmuş insanlardır. devletin parasını çatır çatur yerken suça ortak oluyordun da devlet anayasal hakkını kullanıp işgal altındaki topraklarına reaksiyon gösterince mi suça ortak olasınız gelmiyor?

ulan bu akademisyenlerin hepsinin görev yerini silvan meslek yüksekokulu, cizre meslek yüksek okuluna aldıracaksın o zaman görürüm ben onları.
(0)67016 #3  #67016
içten içe terör destekçiliği yapanlarda bu barış çığlıkları da son yıllarda moda olmaya başladı. bu kişiliksizlerin barışı molotoftur, kandır, pusudur, mayındır. bu kan emici kesimin metropollerde tünemiş yaratıkları, dağda kokmuş militanlarından daha tehlikelidir. ergenlik çağında solculuk oynayan birçok çocuk bunlara sempati duyuyor; bilmeden, öğrenmeden, farkında olmadan.
okumayan, araştırmayan ve körü körüne inandığına bağlı bir toplumuz ki, bu taraf teröre hizmet ediyorsa sıkıntı çok büyük.
ha unutmadan akademisyen bozuntuları; babamın bir sözü vardır, cahilin okumuşundan korkacaksın diye. okumanız cahil olmanızı önleyemez ne yazıkki.
(0)Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: