barış manço

barış manço

Tümünü Göster [5]

4168 #1  #4168
hakkı bey ile rikkat hanım'ın ikinci çocuğu olarak 2 ocak 1943 tarihinde doğan; türk müziğini efsanevi ismi . gerek müzik adamlığı gerek yapımcılığı ile geçmişte yaptığı herşey günümüzün ötesindedir . hayatımda 10 puan 10 puan 10 puan verdiğim tek insandır .

(0)24023 #2  #24023
rahmetli müzik adamı. aklıma estikçe açar dinlerim bir şarkısını. küçükken dahi severek dinlerdim manço'yu. annem evde temizlik yaparken istanbul polis radyosunu açıp, seslenirdi bana barış abi çıktığında. mahallemizdeki lâkabı sarhoş olan berbere götürmüştü bir keresinde beni babam. her çocuk gibi huysuzluk edip, traş olmak istemedim. babam elime bir gofret tutuştursa da bana mısın demiyordum. sarhoşun aklına gelmiş olmalı ki hemen teybe bir barış abi kasedi taktı. traşım boyunca zırt pırt kalkıp dansederek o kasedi dinlediğimi ve hiç ağlamadan traşa müsade ettiğimi, anlatır anlatır güler babam ara sıra.
(0)24042 #3  #24042
küçükken, antalya 'da bir açıkhava konserine gidip, canlı canlı dinlemişliğim, görmüşlüğüm olan efsane. ne kadar şanslı olduğumu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorum..
(0)71642 #4  #71642
yanlış topluma gönderilmiş bir louis armstrong yada ne bileyim bir sting ayarında bir adamdı, adam sanatçı değil sanatın kendi bu adamdı.
(0)80265 #5  #80265
doğukan ve batıkan manço pierre loti lisesinde okurken okuldan gelip onları okul çıkışında bekleyen ve biz çocukları da sevindiren büyük sanatçı.

her geldiği zaman tüm çocuklar koşardık onun dibine, kafamızı okşar ''nasılsınız çocuklar derdi'' türkçe ve fransızca. saçları uzundu tabi gene o zamanlar, hep çocukluğumuzda ''ben de onun gibi uzatacağım saçlarımı'' derdik ve şarkılarını söylerdik. özel bir insandı bizim nesil için. (1980-1989 arası doğanlar) doğum günün kutlu olsun barış abi, cennette john lennon ile beraber rock bestelerine aynen devam ediyorsundur ve bizi izliyorsundur umarım.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: