başkalarını memnun etmek için maymun gibi heriflerle evlenmek

başkalarını memnun etmek için maymun gibi heriflerle evlenmek

Tümünü Göster [11]

8503 #1  #8503
türkiye gibi geri kalmış ortadoğu toplumlarına mahsus bir fenomendir. böyle toplumlarda hatunlar ailelerini, çevrelerini memnun etmek için onların onaylayacağı biriyle evlenirler. maaşı iyi mi, sigortası var mı, arabası var mı gibi kriterlere bakılır. yakışıklı olup olmadığı, genlerinin düzgün olup olmadığı kimsenin umurunda değildir. bu yüzden de gayet eli yüzü düzgün hatunlar bile gidip öyle çirkin heriflerle evleniyor ki sen de dolapdere torbacısı, ben diyeyim pavyon fedaisi. oysa avrupa'da öyle mi? bir defa evlilik zorunluluğu yok. millet ya evlenmeden birlikte yaşıyor, ya da uzun süreli ilişkilere bulaşmadan free takılıyor. bazıları birkaç sene birlikte yaşadıktan sonra evlenebiliyor. ortada baskı falan yok. ayrıca kimse kimsenin maaşına falan da bakmıyor, hukuk okuyan, gayet iyi para kazanan hatun işsizlik parası alan çulsuzun tekiyle sevgili olabiliyor, evlenebiliyor, kimsenin de sikinde değil. aileler zaten karışamaz, yok öyle bir kavram. güney avrupa'da akdeniz kültürü yüzünden olabilir, ama kuzeyde kesinlikle yok.

bizimkilere bakıyorsun, kadınlar kulübü gibi forumlara gidip incelesen mesela, evlilik ve nişan fotoları var. gayet eli yüzü düzgün sülün gibi hatunlar, at hırsızlarının bile yanında kont torunu gibi kaldığı tipleri 'kocişim, aşkitom' diye sergiye çıkarmış. hatunlar olmasa hizbullah web sitesi, el kaide galerisi falan sanacağım. lan bunların kocişim diye sergilediği tiplerle sokakta tesadüfen yanyana gelsem kahrolası federaller gelir helikopterle sokaktan toplar guantanamo zindanlarına atarlar beni yeminle.

şu nedir abi ya? (http://www.netgazete.com/fi...) bildiğin hizbullah tetikçisi. bunu çekici bulanlar var memlekette, inanılmaz. hadi bu yine iyi olanı, bizim salak kezbanların kocişim, aşkitom diye sergilediği herifleri bir görseniz, saruman'ın uruk-hai ordusundan ayıklanmış gibi duruyorlar. bentderesi pezevenkleri, dolapdere torbacıları bile yanlarında ceo gibi kalır. sonra bu maymun gibi heriflerden çirkin çirkin bebeler peydahlıyorlar, o herkesin bok atıp durduğu bıyıklı favorili kızlar, at hırsızı kılıklı apaçiler falan türüyor. bunlar gökten zembille inmiyor, bu iğrenç toplum yapısının eseri olarak ortaya çıkıyor.

avrupa'da ise hatunlar gidip şunlarla sevişip çocuk yapıyor: (http://fitness.bf-1.com/wp-...) maaşına sigortasına bakmıyor, ailem ne der demiyor. şöyle bir herifi türkiye'ye getirsen, aha bu çulsuz ve beş parasız eleman mı, reza zarrab mı diye sorsak hatunlar kimi seçerdi dersiniz? o dalyan gibi herifi her türlü ellerler, taciz ederler ama iş evlenmeye gelince gider yine paralı ama tipsizlikten 6 ay yemiş bir hizbullah tetikçisi kılıklıya yamanırlar. paranın yanında bir de 'çirkin olsun karılar bakmasın aldatmasın' olayı varmış, sanırım biraz da bundan türk hatunlarının orangutan maymunu tercihi.

ksge (kötülendikten sonra gelen edit): doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
(0)
8508 #2  #8508
başkasına bakmaması için çirkin adamlarla evlenen hatunların, yine bu tipten erkeklerin aldatmasıyla sarsılacağı gerçeğine "evet" demektir. zira zaten parası, kariyeri, sağlayacağı iyi hayat için evlenilmektedir. parası bol alan adam, her türlü kadın "satın" alır. dolayısı ile kadınlarımız bir şekilde kendilerini metalaştırıp satmaktadırlar.

ancak madalyonun diğer tarafı da vardır. para puldan bağımsız şekilde, gayet hoş delikanlıların yanında, fiziken çok fena kızlar da mevcuttur. sokağa çıktığınızda rahatça gözlemleyebilirsiniz.

sanırım biraz da ters kutupların birbirini çekme hali...
(0)
8514 #3  #8514
evliliğin anlamını bilmeyenlerin eleştirdiği eylem..

öncelikle şunu belirteyim, istemeden yapılan her evliliğe karşıyım.

ama bir insan, evlendiği insanın, hadi evlilik sadece bizim gibi geri kalmış, taş devrinde yaşayan, allah 'ın cezası ortadoğu ülkelerinde var, beraberlik yaşadığı ya da seviştiği insanın sadece güzel/yakışıklı olmasına bakıyorsa, zaten baştan kaybetmiş demektir. zira güzellik/yakışıklılık geçicidir, görecelidir. ayrıca bu mantığa ve bu mantığı dışavuran #8503 nolu entrye göre çok çağdaş, modern, muhteşem kuzey ülkelerinde çirkinler muhtemelen ölüyordur ya da intihar ediyordur. ama dur, kesin orada herkes çok güzeldir, hiç çirkin insan yoktur dimi? vücut geliştirme sitelerinden alınan fotoğraflarla 'bak anam, bunlar ne kadar güzel adam yaaee' diye, en güzelle, en yakışıklıyla evlenen, aa pardon beraberlik yaşayan insanlar muhtemel 2 ay sonra, 'aaa ne kadar mal bir insanla beraberim' i kendilerine itiraf bile edemezler. sonra gelirler ve sosyal paylaşım sitelerinde bir sürü şeyler yazarlar ve sürekli olarak dünyanın en eski ve en zengin medeniyetinin olduğu bu çoğrafyayı ve içinden çıktıkları toplumu aşağılarlar. olsun, canları sağolsun..

(0)
8535 #4  #8535
sadece çirkin değil, çekici bile bulmadıkları, cinsel çekim hissetmedikleri tiplerle ele güne karşı evlilik yapma sorunu vardır. avrupa'da millet güzel ve sağlıklı eş seçiyor. adamların köylüleri bile sağlıklı, güçlü kuvvetli. bizimkiler milyonlarca yıllık evrimi tersine çevirip maaş-sigorta için evleniyor, sonra da vajinismus diye ağlıyorlar. kuzey avrupa'da da çirkin insanlar var, ama azınlık. bunlar eş bulup üreyemiyor, gittikçe sayıları azalıyor. bir çoğu da genetik olarak çirkin değilken alkol ve sağlıksız beslenme yüzünden çöküp çirkinleşmiş.

neyse, sözü isviçreli bilimadamarına bırakalım: finlandiya'da yapılan bir araştırmada, seksüel seleksiyon sonucu neslin güzelleştiği tespit edilmiş. buyrun bu da linki: (http://www.medicaldaily.com...)

makalenin en can alıcı kısmı da şu:
wealthy finns who had land were also just as susceptible to natural selection pressures as their poorer landless counterparts, suggesting that “wealth did not buffer the environment enough to prevent natural selection from culling or favoring individuals,” according to science magazine.

yani zenginler de fakirler de doğal seleksiyondan aynı şekilde nasibini almış, toprak sahibi zenginler bizdeki gibi doğanın kanunlarından kaçamamış.

makalenin örnek olarak verdiği 19. yy finli çiftçi ailesinin fotoğrafına bakın, çocuklar nasıl da sağlıklı ve güzel.
(0)
8731 #6  #8731
iskandinav ülkü ocakları fahri reisleri tarafından türk insanı, ortadoğu insanı çirkindir, onlar çok güzeldir, çirkin olanlarında allah belasına versin -ki vermiş, azalarak yokoluyorlar zaten, elimizden gelse de bir atom bombası atıp bütün çirkinleri öldürsek argümanıyla sunulan eylem..

not : çirkin değilim, ortadoğuluyum.. mutluyum..
(0)
8758 #7  #8758
burdaki maymun gibiyi bi açmak lazım, maymun gibi ama çok zeki çok özel çok bilmemneyse hiç şaşılacak bi yanı yok, şahsen mudo kataloğundan fırlamış gibi yakışıklı, işi eğitimi şahane ama kendini gerçekleştirememiş ve zeka pırıltısı konusunda en ufak bir umut vericilik taşımayan birine tercih ederim ben bu maymunu...

hoş niye evleniyoruz ayrı konu, evlenmek sıkıntılı boşanmak ayrı sıkıntılı mesele. bence gerek yok ama siz bilirsiniz tabii.

anlamakta güçlük çekme editi: ben evleniyorum niye başkası mutlu oluyor bir? başkasını memnun etmek için niye ben biriyle evleniyorum iki? illa birilerini sevindirmek iyilik yapmak falan istiyorsanız darülacezeye gidin, hayvanlara yardım edin, ne biliyim yaşlıların poşetini taşıyın da evlenme ne vallahi gülücem gülemiyorum o derece...
mercy sex kavramını bile anlamayan, yapana e.t görmüş gibi bakan bendenizde şaşkınlık uyandıran insan. yapan varsa mesaj kutusunu bi yakıversin sormak istediğim şeyle var kendisine.

(0)
8795 #8  #8795
başkalarını memnun etmek için maymun gibi bir kadınla evlenmek neyse,aynı şeydir...
(0)
8935 #9  #8935
bir tane finli tanıdığım var. bu eleman 165 boyunda, şişman, çirkin, goblin gibi bir tip. yaş olmuş 35, eline kadın eli değmemiş, bildiğin bakir yani. çok büyük ihtimalle de bakir olarak ölecek, gen havuzundan ayıklanacak. şimdi bu türkiye'de olsa anası akça pakça bir kız bulur evlendirirdi. herifin ailesi zengin bir de, bir sürü gayrımenkulleri var, trust fund'ı var çalışmıyor, bütün gün gezip tozup nette takılıyor. kendi evi var, ailesinden de hatırı sayılır bir miras kalacak. çifter çifter yazlıklar, kendilerine ait ada ve üzerinde villa, kanarya adalarında ayrıyeten yazlık, helsinki'de 2 daire, ay saymaktan yoruldum ben. zeka desen zeki, ama hem çok çirkin hem de sağlıksız olduğundan en tipsiz hatunlar bile yüzüne bakmıyor bunun. ama türkiye'de olsa rüyasında bile göremeyeceği manken gibi hatun bulur evlenirdi, çoktan çoluğa çocuğa karışmış olurdu. ondan daha tipsiz herifler sülün gibi hatunlarla evleniyor, gidip google görsellerde düğün hikayemiz diye aratınca tillahını görüyoruz, görmüyor değiliz yani.
(0)
8937 #10  #8937
dünyanın başka bir yerinde ruh hastalıkları hastanesine kapatılacak sinir hastası, dengesiz, şizofren kızlara ancak bizim abazan ekşici maymunlar prim verdiği için yaşanan bir hadisedir.

bunlar ömür boyu ceza gibi bir evlilik yaşayıp hak ettiklerini bulurlar. kız sinir krizleriyle adamın hayatını karartır, adam da sünepe, hımbıl, seksten anlamaz ana kuzusu ergen kafasıyla kızın bütün cinsel hayatını bitirir.

yalnız çocuğun ailesi zenginse, bu oğlan ilerleyen yaşlarad metres tutar, tutmalıdır da. metressiz evlilik, baharatsız sucuk gibidir. ben şahsen metresimin de evde bizimle, eşimle beraber yaşamasını isterim ama türkiye henüz bu yaşam biçimine hazır olmadığı için metresime ayrı ev açtım, haftanın iki günü onunla, üç günü karımla yaşıyorum. kalan iki günde de yeni metresler aramak için sosyal hayata karışıyorum.
(0)
8939 #11  #8939
ilk etkiyi fiziki görünüşten alan kadınlar da vardır. ve bu kadınların çoğu ne kadar aksini iddia etse de bilinçaltı seçimle yine "yakışıklı ve çekici" olan erkeğe meyil etmektedir. doğa kanunu halen bu minvalde işlerliğini korumaktadır.

dış görünüşün orantısallığı, estetikliği, kilonun ve kas kitlesinin ideal ölçülerde olması, eş adayının sağlıklı olduğuna dair "ilkel" göstergelerdir ancak insan türü de, insan dişisinin bu seçimleriyle günümüze kadar gelmiştir. sağlıklı olmayan silinir...

karizma, para gibi etmenler seçim kriterlerine çok daha sonraları eklenmiştir. bunlar da olmalıdır ancak dış görünüşü tamamen yadsımak, bir tsunami etkisindeki doğa kanunları karşısına dikilmekle eşdeğerdir.
(0)

Tümünü Göster [11]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: