batı karşıtı olunca halkı zikmenin meşru olması

batı karşıtı olunca halkı zikmenin meşru olması

Tümünü Göster [1]

80257 #1  #80257
basit bir ”mantığı” olan enteresan bir bakış acısı

eğer amerika/nato/batı/kapitalizm vs dünyadaki bütün sorunların temeliyse bunlara karşı mücadele eden yönetimler desteklenmelidir.
dolayısıyla bu amaç uğruna yapılan bütün hareketler “onurlu duruş” veya bilimum sözde greater good adına ödenmesi gereken bedeller oluyor.
misal..kuzey kore’de internet halk için yasaktır. çünkü açık bilgiye erişim halkın rejime karşı ayaklanmasına yol açar. sonuçta kapalı devre sistemde halka 60 yıldır propaganda satmak daha kolay. dolayısıyla internet kısıtlamaları bir yerde “anti-emperyalist duruş” için ödenmesi gereken bir bedel oluyor.

--! spoiler !--
solcularda, güçlü, iyi ve başarılı imaja sahip her şeyden nefret etme eğilimi vardır. amerika’dan nefret ederler, batı uygarlığından nefret ederler, beyaz erkeklerden nefret ederler, akılcılıktan nefret ederler. solcuların, batı’dan vb. den nefret etmek için öne sürdükleri nedenler, gerçek nedenleriyle aynı değildir. batı’dan, savaşçı, emperyalist, cinsiyetçi vb. olduğu için nefret ettiklerini söylerler; ancak aynı hatalar sosyalist ülkelerde veya ilkel kültürlerde ortaya çıktığında, bir solcu onlar için bahaneler bulur veya en iyi koşulda, istemeyerek bunların varlığını kabul eder ve büyük bir ateşlilikle bu hataların batı’da da bulunduğunu belirtir (ve genelde çok abartır). böylelikle, açıktır ki, bu hatalar, bir solcunun amerika ve batı’dan nefret etmek için gerçek nedenleri değildir. o, güçlü ve başarılı olduğu için amerika ve batı’dan nefret etmektedir.
--! spoiler !--
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: