birol güven ve gülse birsel'in aslında aynı kişi olması

birol güven ve gülse birsel'in aslında aynı kişi olması

Tümünü Göster [2]

78456 #1  #78456
türkiye üzerinde oynanan bir oyun. farkettiyseniz iki senaristte sürekli "modern gibi çağdaş gibi aile" vs "geleneksel-muhafazakar aile" temalı diziler yazıyor. tek farkları birol güven dizilerinde geleneksel-muhafazakar aile gözünden hikaye anlatılırken, gülse birsel dizilerinde modern gibi çağdaş gibi aile üzerinden hikaye anlatılıyor.

mesela birol güven dizilerinde modern gibi çağdaş gibi aile kadının dominant olduğu, erkeğin kilbik olduğu aile olarak tasvir edilir. esas oğlan otoriter bir baba tarafından yetiştirilmiş, delikanlı, herkesi dovebilme yeteneğine sahip, sevgisini gösteremeyen bir tiptir (çocuklar duymasın'da haluk, seksenlerde ahmet). bunun modern gibi çağdaş gibi bir sevgilisi-karısı vardır (çocuklar duymasın'da meltem, seksenlerde gülten). kadın adamı sürekli yontmaya çalışır.
bunun karşısında da erkeğin kılıbık olduğu bir aile anlatılır (light selami, zero tuna, gülten'in babası). aradaki karsitlardan mizah çıkar.

gülse birsel dizilerindeyse modern gibi çağdaş gibi ailenin kızı esas oyuncudur. bunların karşısında modern-geleneksel yapıya sahip para sahibi olmuş ama kültür sahibi olamamış tipler vardır. gülse esas kadındır, erkek kardeşi ise daha geri planda ve mizah unsuru katar.

zamanında denmiş ya "batı felsefesi platon'a düşülmüş dipnotlardan ibarettir".
türk komedi dizileri de kaynanalar'a düşülmüş dipnotlardan ibarettir
(0)78486 #2  #78486
katılmadığım önerme. benim bildiğim birol güven kel ve kısa boylu, gülse birsel ise sarışın ve uzun boylu.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: