black mirror

black mirror

Tümünü Göster [7]

43495 #1  #43495
şu dünya üzerindeki her insan evladının izlemesi gereken şaheser.

bakın, teknoloji şu ana kadar çok üstüne gidilen bir konu oldu. (bkz: the social network) (bkz: disconnect) (bkz: transcendence) ancak black mirror o kadar açık ve gerçek ki şuan bu dizi hakkındaki yorumumu internet üzerinden yazmak ellerimi titretiyor. insanın teknolojiye nasıl boyun eğdiğini görünce içiniz kararıyor. tam on ikiden, kendinizden, elinizden düşürmediğiniz, artık bir parçanız olandan vuruyor sizi.

teknolojinin yobazlaştırdığı kişileri görünce hissedilen en yoğun duygunun dehşet olduğunu görmek beni daha çok endişelendiriyor. her an onlardan biri olabileceğimiz düşüncesi gecelerce uyku kaçırtıyor. çırılçıplak önünüzde her şey. zaten gözünüzün dibinde olan -gerçek anlamda gözünüzün dibi- ancak onları görmektense parlaklığı arttırmayı seçtiğiniz gerçekleri yüzünüze çarpıyor.

bölüm bölüm anlatmak istemiyorum. hatırladıkça şuan elimin altındaki klavyeden, bir kol uzaklıktaki telefonumdan uzaklaşmak istiyorum. ancak yapamıyorum. olay da bu zaten. uzaklaşamamak. kopamamak. neden peki? bir el büyüklüğündeki cihaz ne kadar önemli olabilir? hiç? biraz? baya? öf.

teknolojinin avcunun içinde yaşayan, hatta artık oraya yerleşmiş, yuva kurmuş insanlarız hepimiz. ama hiç etrafa bakmak gelmiyor içimizden. kafamızı kaldırmıyoruz. istemiyoruz belki de. parlak ekranımız varken niye teknolojinin bizi ele geçirdiğini fark edelim ki? işte black mirror kafamızı kaldırmamızı sağlıyor. en azından bir bakış atmayı. ama karanlık tabi oralar. kim karanlığa bakmak ister ki? kim bu karanlığın içinde yaşadığımızın/kaybolduğumuzun (nasıl ikisi aynı anlama gelebilir?) farkına varmak ister ki? ekran parlaklığına alışmış kimse istemez.

buyrun siz de bir göz atın olan bitene.
(1)45914 #2  #45914
dört gün sonra yeni bölümü gelecek olan harika dizi. gelecek bölümün en iyi bölüm olacağını vaat etmişlerdi.*
(1)46221 #3  #46221
white christmas adlı yılbaşına özel bölümüyle beklentileri fazlasıyla karşılayan, ve bu bölümde önceki bölümlere göndermeler yapan (bkz: sanal kişilik oluşturma ) (bkz: hastanede kızın izlediği tv şovu) (bkz: aldatılan erkek-kadın ilişkisi) (bkz: suçluyu bir yere hapsetme ve acı çektirme) (bkz: izleyicilerden birinin ı am waldo adlı nicke sahip olması ) ingilizlerin tragedyada ne kadar iyi olduklarını bir kez daha hatırlatan popüler kültüre,teknolojiye,her türlü bağımlılığa,insanın ikiyüzlülüğüne sert eleştiriler,taşlamalar yapan bunları anlatırken yine deli gibi teknoloji kullanarak ironi yapan fakat uzun aralıklarla bölümler yayınlayan televizyon dizisi. kannımca 2x2 white bear dizinin hala en sert ve vurucu bölümü. eğer distopyayı seviyorsanız izleyin izlettirin.

ayemdibi için buradan
(0)51394 #4  #51394
hakkında yazılanları okuduktan sonra abartıldığını düşündüğüm ancak sadece bir bölüm izlemem ile fikrimin değiştiği, kesinlikle az bile yazılmış dediğim dizi. ne kadar bahsetsek, ne kadar anlatsak da baklavayı tulumba tatlısı ile anlatmış olacağımız için izleyip tadına bakmadan ne demek istediğimizi anlayamazsınız. her bölüm sanki bir distopya-bilim kurgu-dram harmanı, bazı bölümleri ekstra rahatsız edici, bir dizi değil aslında, 7 tane güzel sinema filmi. izleyin, pişman olmazsınız.
(0)75550 #5  #75550
bahsedilenler gibi dark side of the technology gibi bir mesaj kaygısı taşıdığını düşünmediğim, birbirinden bağımsız bölümleriyle günümüzden ya da yakın gelecekten teknoloji odaklı kesitler sunan başarılı dizi. netflix'e geçtikten sonra biraz farklı bir çizgide ilerlese de yine de orijinal konseptleriyle özlediğim tadı bana tattırmıştır.
(2)75631 #6  #75631
sevdiceğin bıkmadan usanmadan izlediği dizi.

hayır ne buluyor anlamış değilim.
(0)75716 #7  #75716
şş sır bu öyle çok konuşmayın ortalıkta
haha ve
bi de bu

edit: white bear yüzünden başımın ağrısının geçebileceğini sanmıyorum artık.
(0)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: