bucak aşireti

bucak aşireti

Tümünü Göster [2]

55583 #1  #55583
şanlıurfa siverek merkezli zaza aşireti. aslen diyarbakırlıdırlar. kimine göre 5000 kimine göre daha fazla silahlı adamları vardır.
olayları nedir dersek de fi tarihinden bu yana devletin yanindadirlar (pkk'yi geç, şeyh sait, hamidiye alayları vs'e kadar gidiyor), bunun da karsiligini almislardir bol bol

yakın zamana kadar pkk ile kanlı bicaklilardi. hatta 2011'de murat karayılan bunları tehdit etmişti. zaten pkk'nin ilk ses getiren eylemlerinden birisi de bunlara karşı yapılmıştır. sedat edip bucak'in amcası mehmet celal bucak'i vurmaya kalkmışlardi.

ancak son yıllarda aralarını düzelttiler
Güneydoğu’da "olmaz" denilen oldu
Bucak aşireti BDP ile işbirliği mi yapacak?
(0)
59814 #2  #59814
benim berberim bu aşirete mensup biri. ali murat bucak chp'den şanlıurfa adayı olduğu için berberim chp'nin 7 haziran'da urfa'da üçüncü parti olacağını ali bucak'ın da milletvekili olarak ankara'ya gideceğini savunuyordu. 7 haziran akşamında chp avucunu yaladı, mhp 44.111 oy ile üçüncü parti oldu üstüne üstlük 8.079 oy farkla bir milletvekilliğini kılpayı kaçırdı. berberim 1 kasım için chp adına yine iddialı ama benim temennim mhp'nin 8.079 oy eksiğini kapatıp bir milletvekilini meclise göndermesi yönünde.

iyi olan kazansın.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: