Büyükbaba Paradoksu

büyükbaba paradoksu

Tümünü Göster [3]

67072 #2  #67072
x zamanında geçmişteki y zamanına giden kişinin y zamanında kendinin x zamanında geçmişe gitmesini engelleyecek bir etkide bulunması durumu.
(0)
67076 #3  #67076
terminator serisinde bol bol işlenen paradoks. skynet insan direnişinin önderi john conner'ın annesini öldürerek direnişi kökünden kırmak için geçmişe bir terminator yolluyor. ilk bölümde bu tutmayınca ikinci bölümde de bu sefer direk connor'un çükünü kesmek için connor'un ergenlik yılları olan 20. yüzyılın sonlarına terminator yolluyorlar. o da olmuyor bu da olmuyor.

hangi bölüm hatırlamıyorum ama john connor'un annesini terminator'e karşı korumak için insanlar tarafından geçmişe gönderilen john connor'un bir arkadaşı daha sonra sarah'a yani john'un annesine aşık oluyor ve ilişkiye giriyorlar. doğacak çocuk da john connor'un ta kendisi. yani john connor'un 2029 yılındaki kankası ve askeri aslında onun aynı zamanda babası. ama üç aşağı beş yukarı aynı yaştalar.

peki hakikaten bir gün john ölse ne olacak? hop birden insan direnişi kırılacak mı? yoksa zaman kırılıp ayrı bir çizgide mi devam edecek?

(bkz: paralel evrenler)
(0)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: