Chp+mhp'ye 276 milletvekili vermek

chp+mhp'ye 276 milletvekili vermek

Tümünü Göster [2]

54982 #1  #54982
devlet bahçeli koalisyon görüşmeleri sürerken bu ihtimal yerine akp-chp koalisyonunu gittikçe kutuplaşan toplumu dengelemek adına daha uygun olcağını söylemişti ama eminim ki şimdi gelinen şu noktada 1 kasım seçimlerinde mhp-chp koalisyonu için uygun oy dağılımının olmasını isteyecektir. ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan laik ve atatürkçü her insan da böyle bir koalisyonu ülkesi adına ister.

bu koalisyon imkansız mıdır? kanımca değildir ancak ne kalemini başka ellere satmış yazar takımı ne de bunların finansmanını sağlayan eller bu koalisyonu istemeyecektir. bu da haliyle halkın görüşüne yani oy dağılımına ve partiler arası görüşmelere yansıyacaktır. ülkenin 90'ların sonunda içinde bulunduğu bölünme adına daha az kaygı barındıran huzurlu ortam yeniden sağlanabilir yalnız işin ekonomik boyutu o dönemlerden bile daha sıkıntılı bir hale gelebilir. çünkü türkiye'nin öz kaynakları akp tarafından sömürülmüş ve ülkenin sürdürülebilirliğini sağlayan kanunlar delik deşik edilmiştir. elbette koalisyonun ilk yılları bu enkazı toparlamakla geçecektir.
(0)54997 #2  #54997
mevcut sistem küçük illeri (ki ekseriyeti doğu'dadır) koruduğundan ve bu iki partinin doğu'daki varlığı kısıtlı olduğundan zordur.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: