cinsel özgürlüğün devlet tarafından korunması

cinsel özgürlüğün devlet tarafından korunması

Tümünü Göster [5]

7618 #1  #7618
en yakin surede tum devletlerin kabul edip onayladigi temel hak ve ozgurlukler kapsamina girmesi dilenen olaydir.
(0)
7620 #2  #7620
onun adı olsa olsa cinsel tutsaklıktır.

bireyin bedeni üzerinde, dinin baskısı devletler eliyle de sağlama alınır. devlet bacakaranızı korumaz kelepçeler, en azından modern ulus devletler...

not: yakın zamanda yasalaşıp kitaplara girmesine hiç gerek yoktur zaten bilfiil modern ulus devlet sizi her daim bacaklarınızın arasından tutmak suretiyle dizginler.
(0)
7628 #3  #7628
kapitalist devlet, özgürlük ve korunma kavramları yanyana gelince olanaksız olacak eylem. kendini ve cinselliğini devletten koruyabilirsen yeter.
7665 #4  #7665
türkiye özelinde kesinlikle olmayacak iş.

ütopik bir türkiye'de cinsel özgürlük kanunlar yoluyla korunma altına alınsa bile, mahallenin namus bekçilerinin seni o ütopik türkiye'de bile yalnız bırakmayacağı gerçeği gün gibi aşikardır.
(0)
7789 #5  #7789
insanların birbirlerinin haklarına saygılı olduğu, özel alanlarına fiziki ya da hakaret ve damgalama şekliyle müdahalenin olmadığı bilinçli, gelişkin toplumda zaten ihtiyaç hissedilmeyecek bir korumadır.

ama en iyi görünen toplumda bile her zaman için menfi olayların olma ihtimali vardır. o yüzden cinsel özgürlükten ziyade taciz ve tecavüzlerin, çocuk istismarının önüne geçen, geri dönüşü olmayan, sağlam yasalar çıkarılır.

bizim gibi toplumlarda ise var olan yasalar delinir...
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: