çocukken yapılan bilimsel deneyler

çocukken yapılan bilimsel deneyler

Tümünü Göster [6]

37125 #1  #37125
deney : güç iksiri

bileşenler: dibinde az miktarda şampuan bulunan, şapkalı ayı şeklinde şampuan kutusuna muhtelif oranlarda;

1- şırınga ile enjekte etmek için hazır bulundurulan ve kafası neşterle kesilip açılan cam şişelerden 10-15 farklı iyileştirici ilaç.

2- buzdolabında yumurtaların konduğu delikli rafın altında bulunan kapaklı kısıma saklanmış (çakallar bilmiyoruz sanki) rengi güzel olan, mümkünse kırmızı ve koyu renge sahip olan ilaçların taşla ezilmesi suretiyle hazırlanan sihirli toz.

3- muhtelif oranlarda, damak ve dil kuruyuncaya kadar, tükürük ve balgam.

4- 2 gün sıçmayıp biriktirilen osuruk gazı.

5- 1/5 oranında insan idrarı.

6- tatlandırıcı olarak müthiş icat, harika karışım, lezzet patlaması kola-fanta karışımı.

denek: bizden 3 yaş küçük komşumuzun oğlu ali.

yöntem: mümkünse ağız yoluyla ilacın deneğe verilmesi.

kafalama: deneğin güç algısını oluşturmak ve somut örneklendirme adına, "buradan bi koyacan, bu ağaç okula (400 mt uzaklıktaki) kadar uçacak olum, arabayı tek elinle kaldıracan, mahallenin forveti sen olacan." gazlarının verilmesi suretiyle gönüllü olmasını sağlamak.

süreç: 4 tam yudum alındı.

gözlem notları: denekte hafif baş dönmesi, mide bulantısı, ara ara kusma, ağaca yumruk atması sebebiyle dokularda zedelenme ve burkuk.

sonuç:

1. ali'nin ambulansla hastaneye kaldırılmak suretiyle midesinin yıkanması, akabinde gizli formulümüzün kötü doktorların eline geçmesi.

2. 1 hafta aralıksız dayak.

3. ali'nin 26 yaşında bile 1.55 boyunda sabit kalması.

4. içimizdeki bilim heyecanının depreşmesi sonucu, kendi icadımız yay ve oklarla başarısız kuş avlama dönemine geçiş.
(0)
38321 #2  #38321
oyuncak arabaların motorunun çıkartılıp ucuna kağıttan pervane takmak suretiyle serinlemeye çalışmak ya da motorun ucuna jilet takmak suretiyle mahalledeki çocuklara dadanmak...büyüteçle kağıt yakmak...9 voltluk pili diline değdirmek suretiyle pilin bitip bitmediğini test etmek
(0)
38323 #3  #38323
çeşmeyi ince akacak şekilde açmış, kalemi saçıma sürtmüş ve suya tutmuştum. o su büküldüğündeki heyecanım anlatılamazdı.
(0)
38329 #4  #38329
yarısına kadar su dolu bir kabın içine mum yerleştirilir, yakılır. sonra cam bardakla mumun üzeri kapatılır. mum birkaç saniyede söner. su bardağın beşte biri kadar hacimde yükselir. havanın beşte birinin oksijen olduğu anlaşılır.
(0)
38331 #5  #38331
kapalı bir kabın içine kola doldurulur ve bir parça et atılır. birkaç gün sonra okuldaki fen bilgisi öğretmenine götürülür. öğretmen sonuçtan tatmin olmaz ve kaba bir miktar asit ekler. ertesi gün sınıfta kolanın zararı gözler önüne serilir. çok severek içtiğimiz kola eti çürütmüş, iğrenç bir hale getirmiştir. deney raporuna malzemeler kısmında 3 madde yazılır: plastik kap, kola, et parçası...
(0)
42408 #6  #42408
annenin mavi renkli yüz toniği alınır, orkidin üzerine dökülür. daha sonra makasla ikiye bölünerek kuru partiküller jel olmuş mu diye bakılır.
(0)

Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: