cumhuriyet gazetesi

cumhuriyet gazetesi

Tümünü Göster [5]

52653 #2  #52653
can dündar'dan sonra dikkatli incelenirse çizgisi değişen gazete. içi hdp güzellemeleri ile dolu.
(0)
68103 #4  #68103
geçtiğimiz günlerde selahattin demirtaş'ın sur'daki temizlik operasyonunun sona ermesi için ''halkın'' sur'a doğru yürüyüşü çağrısını ''onbinler sur'a yürüyor'' başlığı altında bir dizi fotoğraflar eşliğinde foto galeri şeklinde haber yapmıştı. galeride üçüncü sırada yer alan bir trenin üzerinde pkk paçavrası taşıyan onlarca hevalin olduğu fotoğraf da yer alıyordu. sonra ortaya çıktı ki bu fotoğraf 2015 yılının nevruz provakasyonu öncesinde bismil'de çekilmiş ama cumhuriyet olacak bok paçavrası bunu sanki o gün halkın sur'a gidişiymiş gibi servis edip okurlarını kelimenin tam anlamıyla gerizekalı yerine koydu. gerçek ortaya çıkınca gazete tekzip bile yayınlamadan sessiz sedasız bir şekilde söz konusu fotoğrafı galeriden kaldırdı.

bitti mi? tabiki bitmedi...

tam bir hafta önce de ''gözaltında yeni dönem: polis gencin başına silah dayadı'' şeklinde bir haber daha servis etti. haberde yazılanlara göre polis diyarbakır'da durduk yere bir gencin kafasına silah dayayıp göz altına almış. kendi keriz okuyucusunu bu şekilde kekledi yani. ama sonra olayla ilgili bir mobese kaydı ortaya çıktı ki videoda o söz konusu genç polisin silahını cebinden almak için harekete geçtiği an başlayan kovalamaca neticesinde o şekilde göz altına alınmış. ama gazetenin bize daha doğrusu avanak okuyucu kitlesine servis ediş şeklinin bu gerçekle uzaktan yakından alakası yok. video ortaya çıkınca gazete bunu da hiç bir tekzip yayınlamadan sildi ama hala google'ın veritabanında haberle ilgili link duruyor.

cumhuriyet gazetesi pkk'nın yarı resmi propaganda aracı gelmesi neticesinde bundan 8 sene önce 150-200 binlerde olan dev tirajını günümüzde 55 binlere düşürerek star ve yeni şafak'ın bile gerisine düştü. ah ah dilerim ki zaman gazetesinin hükümetle arasının açılması neticesinde başına gelen belalar cumhuriyet gazetesi ve pkk arasında da gerçekleşir. işte o zaman vereceğim tepki şundan pek farklı olmayacak (bkz: #68102)
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: