devlet bahçeli'nin af çağrısında bulunması

devlet bahçeli'nin af çağrısında bulunması

Tümünü Göster [2]

81732 #1  #81732
bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü sorusunu sorduran çağrı. artık anketler ne kadar kötüyse

--- alıntı ---
fetö ve pkk faaldir! öyle ki, tescilli ve sabıkalı pkk’lı demirtaş’ın serbest kalması için yoğun bir kampanya söz konusudur.yusuf has hacib der ki: “ev almak istersen komşusunu sor, yer almak istersen suyunu sor.” cumhurbaşkanı adayı çıkarmak için kimlere sorulduğu ise ortadadır.

hdp imza toplamaya gerek duymadı, çünkü tbmm’de grubu vardır. diğerleri ise chp ve fetö’nün çağrı ve çabalarıyla imzalarına kavuştu. yani 100 bin imzayı toplayan adayım diye sahneye çıktı. millet ittifakıymış, bunlardan çıksa çıksa ihtilaf ve ihanet çıkacaktır.

peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela alaattin çakıcı, mesela kürşat yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?

bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?

hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? peki, teröristler için methiye düzenler, pkk/fetö müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? onların yüzlerine nasıl bakacaklar?

çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, pkk’lılar, fetö’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran,zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez?

pkk’lı alçaklar, fetö’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır.

pkk’lı cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar.

kader çizgimiz bellidir. bunun değiştirmek harcımız değildir. ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. tartışma ve konuşmaya değmez mi? hadi buyurun…

yusuf has hacib isabetle söylemiş: “sözünü düşünerek söyleyen üzülmez, gününü boşa geçirmeyen pişman olmaz.” sabahlara kadar düşündük, sonunda söyledik, sabırla duruş gösterip sonuç itibariyle dileğimizi paylaştık…
--- alıntı ---

tabi burada felsefi açıdan oldukça sıkıntılı bir durum var.

öncelikle "kader mahkumu" nedir? kader mahkumu dediğimiz kavram felsefi olarak özgür iradenin bir illüzyon olduğu bir dünyada geçerlidir. yani biz a eylemi ile b eylemi arasında seçim yaptığımızı sanarız ama aslında yapmayız. çünkü “kaderimiz” ister dinsel sebeplerle ister maddi sebeplerle önceden belirlidir. biz sadece o patikayı takip ederiz

eğer fatalistik bir bakış açısıyla "kader çizgimiz bellidir. bunun değiştirmek harcımız değildir" diyorsak o zaman sadece belirli suçluların değil, tüm suçluların affedilmesi gerekir. yani canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme eylemini işlediğinden ötürü hapiste olan birisi devlet bahçeli’ye göre affedilmeyi hak ediyorsa o zaman aynı şey niye abdullah öcalan için geçerli değil? öcalan yarın “sayın devlet bahçeli kader mahkumlarına af getiriyormuş. ben de kader mahku mıyım, benim kaderimde de terörist olmak varmış. kaderi değiştirmeye kimin gücü yeter. beni de salıverin” dese devlet bahçeli ne yanıt verecek? yusuf has hacip’e mi topu atacak?

ikinci garip durumsa devletin aflardaki tuhaf tutumu..bizde ki aflarda devlet ne hikmetse kendine karşı işlenen suçları değil, bireylerin başka bireylere karşı işlediği suçları affeder. yani devlet sizin cüzdanınızı çarpan yankesiciyi affeder de "terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına propaganda yapmaktan" içeride duran gazetecileri affetmez.
(0)
81734 #2  #81734
dev-bah bir kukladır, akp de vantrilok kuklacı...

yani bu istek aslında akp'den gelmektedir.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: