devlet bahçeli

devlet bahçeli

Tümünü Göster [43]

62468 #21  #62468
artık miadını dolduran siyasetçi.

devlet bahçeli'yi kişilik olarak beğenirim fakat siyasi olarak kabiliyetsiz...
mhp 'nin oylarını artırmasını için en müsait ortam yakalanmışken; boş kaleye gol atamamak gibi bir şey oldu bu.
seçmenin genel potansiyeli belli bir kere: mesela hepsi sözlük kullanmıyor, hepsi iyi eğitimli değil, hepsi sorgulama-araştırma yetisine sahip değil. nitelikli seçmen seni beğeniyorsa zaten reklam yapmana gerek yok. her türlü oyunu verir sana. fakat seçmenlerin büyük çoğunluğunu oluşturan diğer niteliksiz kesime ulaşabilmek için; profesyonel bir seçim propangadası yapman gerekir.
bahçeli bunu yapmadı. ve eline geçen bu tarihi fırsatı kaçırdı. siyasi yenilgiler bir şekilde açıklanabilir ama bahçeli gibi bir tecrübenin bu hatası affedilemez.

chp'li olan ben ve ailem gibi, ulusalcı, seçmenlerin ; chp'ye dargın olmasından dolayı,oylarını rahatlıkla alabilecekken yine de bunu başaramıyor. bizleri oylar boşa gitmesin diye dersimli kemal'in, bekaroğlu'nun ve sezgin tanrıkulu'nun chp'sine mahkum ediyor.

tekrar söylüyorum, kendisinin karakterini beğenirim, ülkü ocaklarını anarşist anlayıştan çekip, daha soğukkanlı bir iklime soktuğunu da, her zaman, takdirle dile vururum fakat, artık, siyasette gereksiz yere, yer dolduruyor. istifa edip; yeni kanlara yol açması lazım.
(0)62529 #22  #62529
mhp tabanı ve özellikle ülkü ocakları geleneklerinde lidere sadakat duygusu ön plandadır . ancak yine ülkü ocakları geleneğinde olan hizip anlayışı da unutulmamalıdır . görevini yerine getiremeyen bir lider varsa hizip kaçınılmazdır . ancak şimdiye kadar gözlemlediğim ve yaşayıp gördüğüm kadarıyla hizip yapan da hizip yapılan da yerinden edilir . bahçeli e karşı hizip yapıp onu baştan indirecek kişi kendi siyasi sonunu da büyük ihtimalle getirecektir . önemli soru mhp içerisinde bahçeliyi başkanlıktan indirecek güçte ve bunun sonucuna katlanacak birisi var mıdır .

mhp delegeleri incelendiğinde bahçeliye olan sadakatlerine göre delege oldukları açıkça görülecektir . benim öngörüme göre bahçeli istemediği sürece genel başkan değişikliği mümkün değildir .

genel başkanlığa aday görülen isimleri değerlendirecek olursak ;

ümit özdağ ; güçlü hitabete , babası muzaffer özdağ dan gelen tarihi yeterliliğe , bilgi birikim olarak gerekli donanıma sahiptir ancak kendisi türk - islam ülkücülüğünden çok ulusalcı çizgiye( benim için daha iyi ) daha yakındır . bu yüzden bahçeli ile olası bir genel başkanlık yarışında başarılı olabileceğini düşünmüyorum .

sinan oğan ; güçlü hitabete , hem yaş hem görünüş olarak genç ve dinamik . kendisinin eksileri ise caferi olması ( benim için hiç bir sorun teşkil etmiyor ) , mhp içerisinde daha yeni olması ki bir dönem vekillik yaptı sadece(delegeleri ikna için önemli ) , mhp içerisinde dedikodu mahiyetinde olsa da rus hükümeti ile yakınlığı olduğu iddiası .

meral akşener : kendisini anlatmaya pek gerek yok her kesim tarafından sevilmekte ve sayılmakta ancak cemaate yakın olduğu düşünülüyor ( dedikodu ) . bence en güçlü ve en uygun aday kendisi . ne kadar dile getirmeyi bile hoş görmesem de kadın olmasının bir dezavantaj olduğunu düşünmüyorum .

umarım bahçeli gider ve umarım bu 3 adaydan biri yerine gelir yoksa pek çok mhp seçmeni gibi artık bahçelin başta olduğu bir mhp e oy vermeyeceğim .

not : şimdiye kadar mhp , bahçeli gitmezse oy yok .
(0)63425 #23  #63425
7 haziran sonrası koalisyon görüşmeleri için akp'ye üç şart ileri sürmüştür:

•anayasanın ilk üç maddesi tartışmaya açılmayacak.

• çözüm süreci denen ihanet süreci durdurulacak.

• 17-25 aralık davasının ucu kime dokunursa dokunsun üstüne gidilecek.

• cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan anayasal yetki ve görevlerinin dışına çıkmayacak.

kaynak: http://m.hurriyet.com.tr/is...

akp mhp'nin bu şartlarını kabul etmedi ve görüşmeler başlamadan bitti. kılıçdaroğlu ise hiç bir şart ileri sürmeksizin 41 saat boyunca hırsız akp ile katil akp ile kapalı kapılar ardında fellik fellik koalisyon görüşmeleri yaptı.

kılıçdaroğlu davutoğlu ile akp-chp koalisyonu için 41 saat görüşmeler yapmasına rağmen chp seçmeni gelmiş "neden bahçeli hdp'nin dışarıdan desteğini kabul etmeyip chp ile koalisyonu kurmadı da akp'den hesap sormadı" diye bahçeli'ye yükleniyor. ulan bu gerizekalılığınızla sizinle koalisyon mu kurulur?
(4)63509 #24  #63509
"neden hala istifa etmedi?" sorusuna cevap olarak "henüz faks gelmedi amirinden" denilerek konumu ve mesleği tanımlanan kişi.
(0)63543 #25  #63543
bir arkadaşım, "bilim kurgu karakteri demişti" haklı da =)
(0)64427 #26  #64427
son açıklamasında mhp nin kurultay ile uğraşmaması gerektiğini , daha önemli işleri olduğunu söylemiş . ne yapacan 40 vekil ile hükümet mi kuracan napacan amk bi yancı bulup kürşad gibi sarayı mı basacan ne işin olabilirki amk .

tayyibi dikdatörlükle suçluyor kendi açıklamasına bak :

bahçeli, “olağanüstü kurultay yapmamak için tüm yetkimi kullanırım. olağanüstü kurultay için imza toplayabilirler ama ben yaptırmam. buyursunlar mahkemeye gitsinler. bakalım kurultay salonuna nasıl girebilecekler. hak etmeyen kurultay salonuna giremez” dedi.
(0)64433 #27  #64433
görevi milliyetçi seçmeni pasifize etmek olduğu için,partinin bulunduğu durum onun için normaldir. ne zaman tayyip erdoğan hedeflerini gerçekleştirir o zaman da bu başkanlığı bırakır herhalde.
(0)75753 #29  #75753
ülkücüler fatiha okumasını bilmezler'den bahçeli aile nedir çocuk nedir bilmez'den nerelere geldik. hadi erdoğan dün dediğini bugün inkar ediyor buna alıştık da bahçeli ve bir avuç kalmış bahçeliciler nasıl bunu hazmedebiliyor anlamıyorum. hiç mi akıllarına gelmiyor 'ulan uzun adam bizi kolluyorsa kesin var bi bokluk' diyee.
(8)76199 #30  #76199
inanılmaz şeyler yapan, açıklanamaz beyanlarda bulunan, insanı her gün şoke eden siyasi parti lideri.
(1)76200 #31  #76200
başkanlığı getirecek anayasa meclisten geçmez ise seçim yenilenmeli parlamento iş yapamaz hale gelir demiş. ne içirdiniz la bu adama yazık
(0)76201 #32  #76201
ayrıca çoğu ortamda akp'nin yüzüne gülüp son dakikada kazık atacağı falan tartışılıyordu. kendisini başkan yardımcılığı koltuğunda görürsek o zaman da hala "başkan yardımcılığını kabul etti, o makamdan çökertecek rte'yi" gibi beklentilere girecekler tahminimce. ne de olsa umut fakirin ekmeği
(0)76202 #33  #76202
halkı hiçe sayan, halkın desteklemediği icraatlarda bulunan, tarihe nasıl geçeceği şimdiden belli olmuş siyasi.
(0)76203 #34  #76203
1 kasım seçimlerinde partisine oy vemeyerek ne de doğru bir iş yaptığımı bir kez daha hatirlatan ak parti mhp genel valisi. ben bunların stepneliğini meclis başkanlığı seçiminde gördüm ve çark ettim. mhp bundan sonra iktidarın değil stepnesi olması, sağ arka tekerleğe konulan takoz bile olamaz. akp'ye alternatif en güçlü merkez sağ parti konumundan türk siyasi tarihinden silinmesi an meselesi bir duruma getirdin yarım asırlık partiyi. hem de bunu bir kaç ay içinde becerebildin. sorarım sana sen ajan değilsin de, sen çaşıt değilsin de nesin?

sinan oğan, ismail ok, yusuf halacoglu ve ümit özdağ hayır oyu vereceklerini söylediler. tekrar soruyorum 39 vekili olan koskoca partide bu 4 kişiden gayrı onurlu ülkücü yok mu?

ey bahçeli. alter sözlüğü takip ettiğini biliyorum. bunları okuyorsan bana mesaj at yiğidim seninle konuşmak istiyorum.
(0)76219 #35  #76219
artık samimi gelmeyendir. bir insan gülerken gülerim ancak bahçeli'yi gülerken gördüğümde artık gülmüyorum. bu bir insan için bence en son noktadır.
(0)76263 #36  #76263
iyice kendini kaybetti.

--- alıntı ---

"chp yönetimi, milli iradeye çıkan yolları tıkamak ve hatta kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır." ifadesini kullanan bahçeli, "chp ve yanında hizalanmış kaos ittifakı akla hayale gelmedik senaryolarla milletin kaderine sahip çıkma hakkını gasp etmeye kalkıştılar." diye yazdı.

--- alıntı ---
(0)76274 #37  #76274
tarihe çağ açıp çağ kapayan lider olarak adını yazdırmasını istediğim kişi. başımıza akp'yi bela edip akp'yi bitirecek hamlelerde bulunması kendisi için daha hayırlı olacaktır. umarım, son aylarda yaptığı saçmalıklar silsilesi bunun içindir; ama, sanmıyorum. yazık ettin bu ülkeye be bahçeli.
(0)80337 #40  #80337
ne yapmak nereye varmak istediği belli olmayan.
Bahçeli: 2019'da Erdoğan'ı destekleyeceğiz

bir adım daha öteye gidersek özellikle iyi parti sonrasında milliyetçi hareket partisi niye hala var?

siyasi partilerin amacı vatandaşı ikna edip (programıyla, teşkilatıyla, lideriyle vs) iktidara gelip ülkeye hizmet değil mi? hatta bahçeli’nin kendisi de devletin başına devlet gelecek sloganlarıyla gelmedi mi?

son durumda mhp’nin durumu ne?
1. parti “tek mesele partisi”ydi, şu anda akp zaten kürtlerin tepesine yeterince biniyor. zaten pkk suriye’de olduğu için terör pek yok.
2. mhp, akp’den ya da chp’den memnun olmayan seçmen için alternatifti. bu fonksiyon artık iyi parti’de
3. mhp akp’nin her yaptığını ustelik karşılıksız onaylayacaksa kim mhp’ye niye oy versin? siz hiç “bizim ürünümüz diğer ürünlerle aynı” diyen bir reklam gördünüz mü? basit bir pil satarken bile "bizim pil sıradan çinko karbon pil'i dover diyorsun". “mhp’ye oy verin ki akp’yi destekleyelim” diye seçmenin karşısına çıktığında seçmen “direkt akp’ye versek?” diye sormayacak mı?
4. mevcut durum bahçeli’nin kişisel approval ratinglerini artırmak dışında bir katkı sağlamaz. yani akp seçmenine “devlet bahçeli hakkında ne kadar olumlu ne kadar olumsuz düşünüyorsun?” diye sorduğunda olumlu bulanların sayısı artmıştır da oy veren çıkmaz.

bahçeli istediği kadar beyin yaktıran ittifak formülleri açıklasın ana soruya yanıt yok, kim niye mhp’ye oy versin?

bu durumunda üç olası açıklaması var
1) bahçeli'nin bu durumdan kişisel bir çıkar beklentisi var. bu hepimizin geyigini yaptığı şey de olabilir ya da 2019'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başkan yardımcılığı da olabilir
2) yalnızca bahçeli'ye malul olan bir tehlike var ki bahçeli bir şekilde erdoğan gitsin demek devletin yıkılması demektir kafasında.
3) "biz iktidar olsak akp ile aynı şeyleri aynı şekilde yapacaktık..niye muhalefet olalım" kafası.
(0)Tümünü Göster [43]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: