dexter morgan

dexter morgan

Tümünü Göster [2]

33940 #1  #33940
geçenlerde feci şekilde özlediğimi farkettiğim kült karakter. yaptığı psikolojik analizler mi dersin, her sabah biftek yemesi, filtre kahveler, donutlar mı dersin, pembe gömlekler o tonight's the night diyişi kan koleksiyonu... bir sezon daha çok özledim lan.

(bkz: the dark defender)
(0)51608 #2  #51608
rita ile olan ilişkisi sonrası seri katillik kariyeri boka sarmış karakter, ve aynı isimli dizinin ana karakteri.

bu ve benzeri yabancı yapım dizileri izledikten sonra, 40dk lık bir bölüme ne kadar çok gelişme, macera aksiyon ve hikaye sığdırıldığını görüyorsunuz. akabinde en kallavi türk dizisini izleseniz bile sahnelerin uzunluğu diyalogların gereksiz sündürülmesi gibi gereksiz metrajlar yüzünden türk dizilerinden soğuyabiliyorsunuz.

genel olara dizide zaten herkesin dexter'ı sevimli yüzlü adli tıp uzmanı kişiliği ile sevmektedir. fakat dexter onun kötüleri öldürme tutkusuyla onu seven karakterlerle yakınlaşmanın önüne geçemeyip, en sonunuda yakınlaştığı karakterle başı bir şekilde belaya girmektedir. dizinin her sezonunda ana bir katil karakter ve onun peşine düşen dexterın hikayesi var.

hatırladığım kadarıyla;

--! spoiler !--

1. sezon: ice truck killer - dexterın kardeşi, dexterın üvey kardeşi debra ile sevgilidir. sezon sonunda debrayı öldürmek üzere olan kardeşi brian'ı öldürür.

2. sezon: dexterın 1. sezonda denize attığı cesetlerin bulunması ve bay harbour butcher adı takılması ile başlayan sezonda hikaye seksi ingiliz sayko hatun lila, ve dexterın katil olduğun sezip peşine düşen dedektif doakes etrafında döner. sezon sonunda lila dokaes'ı ateşe verir.

3. sezon: latin asıllı savcı miguel prado ve dexter'ın ortaklığı, savcının çığrından çıkması ve sonunda dexterın bıçağının tadına bakması.

4. sezon: üçlemeci katil arthur mitchell, dexter ile olan yakınlaşma ve yine kanlı biten bir dostluk. dexter üçlemeciyi öldürür ama üçlemeci çoktan dexterın karısı rita'yı öldürmüştür.

5. sezon: mağdur hatun sarışın lumen'e yardım eden dexter ve aralarındaki yakınlaşma, beraber lumen'in tecavüzcülerini öldürmeleri, dexterdan şüphelenip peşine düşen mesai arkadaşı quinn, ve quinn'in yardım aldığı pislik herif liddy etrafında olaylar dönmekte.

6. sezon: dooms day killer olarka bilinen seri katilin peşine düşen dexter, ve dexter'a karşı acayip duygular beslemeye başlayan üvey kardeşi debra ana konu. sezon finalinde debra dexter'ın dooms day killerı öldürüşüne şahit olur 7. sezonun bunun üzerine şekillenir.

7. sezon: debra ve dexter'ın koalisyonu, ukrayna mafyası ve dexter'ı etkileyen yeni sarışın karakter hannah mckay, hannah ve debra arasındaki dexter kıskançlığı üzerine döner. hannah debrayı öldürmeye teşebbüsten hapse girer. bunun yanında bir diğer hikaye kanadı da bay harbour butcher katilinin halen yaşadığına inanan komiser laguerta'nın dexterın peşine düşmesi. sezon sonunda bir konteynerın içinde dexter laguaerta'yı öldürmek üzereyken debra içeri dalar. laguerta dexterı vurmasını istersen, debra laguertayı vurur.

8. sezon: miami metro yine bir katilin peşindeyken sezon ortasın hannah mckay tekrar ortaya çıkar. dexterla olan aşkları tekrar filizlenir. ilk başta debra buna karşı çıkan debra'da sonunda inanır. dexter oğlu harry ve hannah ile birlikte arjantine gidip yeni bir hayata başlama planı yaparken işler yine boka sarar. peşine düştükleri katil debra'yı ağır yaralar ve debra'nın beyin ölümü gerçekleşir. dexter debra'nın fişini çekip onu denize atar. hannah harry ile birlikte dexterı beklerken, dexter bir bota binip miami'yi vuran fırtınanın içine doğru intihara gider. herkes dexterın öldüğüne inanır, hannah çocukla birlikte arjantine gider. dizinin son sahnesi olarak, öldü sanılan dexter oregon'da bir oduncu olarak yeni bir hayata başlamıştır.

bu kadar pislik nası temizlenebilir acaba derken senaristler daha iyi bir son bulamamışlar.

--! spoiler !
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: