diyarbakır askeri cezaevi

diyarbakır askeri cezaevi

Tümünü Göster [8]

15015 #1  #15015
türkiye'nin auschwitz'i olarak nitelendirilen ancak vahşet ve barbarlık bakımından auschwitz'i fersah fersah geride bırakan yeryüzü cehennemi. 12 eylül darbesi sonrası 1980-1984 yılları arasında, baş zebani esat oktay yıldıran burada kelimenin tam anlamıyla terör estirmiş ve insanlara nazi toplama kamplarında bile yapılmayan en berbat işkenceleri yapmıştır.
(0)
15021 #2  #15021
auschwitz benzetmesi ve kıyaslaması her ne kadar aşırı abartılı olsa da, büyük insanlık dramlarının yaşandığı hapishane. her gün defalarca istiklal marşı dinletilen, ardından akla hayale gelmeyecek işkenceler yapılarak insanların devlet düşmanı haline getirilmesine öncülük eden yeryüzü cehennemi..
(0)
15032 #4  #15032
tıpkı mamak askeri cezaevi gibi bir çok insanlık suçunun işlendiği,dramların yaşandığı yer...
(0)
15036 #5  #15036
sisteme muhalif her türden -hatta sistemin destekçisi ülkücülerin bile- insanın zulüm gördüğü fakat ne hikmetse bazı çevrelerin sadece kürtlerin ezildiği yermiş gibi göstermeye çalıştığı ortaçağ artığı zindan...
(0)
20600 #6  #20600
daha 12 13 yaşlarımdayım. evde bi kitap buldum,babamın. hatırlayabildiğim tek şey sarı kapaklı olduğu,ne ismi ne de yazarını hatırlayamıyorum malesef. babama soruyorum okuyabilir miyim diye hoşuna gidiyor bu isteğim ve kitabı okumam için veriyor. oturup dehşet içinde diyarbakır cezaevinde yaşanan işkenceleri okuyorum,bazen ağlıyorum çoğu zaman anlam veremiyorum,kafam basmıyor. zaten küçüğüm siyasi nedenlerine kafa yoramıyorum işin acı ve işkence boyutuyla ilgileniyorum. babamla daha sonra kitap hakkında tek kelime konuşmadık. şimdi kafam bazı şeylere daha çok basar hale geldi ama hala nerede olursa olsun işkence ve acıya neden olan kasıtlı davranışları anlamlandıramıyorum. kitleniyorum. bi insan bunu isteyerek yapmış olamaz düşüncesiyle kendi kendimi yiyip bitiriyorum.
(0)
21548 #7  #21548
diyarbakır 5 no’ludan sağ çıkan mahkumlarla yapılan röportajları içeren belgesel: https://www.youtube.com/wat...

mahkumların akıl almaz insanlık dışı işkenceleri anlattığı çeşitli röportaj ve makale linkleri:

(http://www.kadinhareketi.or...)
(http://www.kovarabir.com/dr...)
(http://www.kovarabir.com/be...)
(http://www.milatgazetesi.co...)
(http://www.kovarabir.com/ta...)
(http://eksisozluk.com/entry...)
(http://www.bianet.org/biane...)
(http://avrupasurgunleri.com...)

diyarbakır cezaevinde işkence gören ressam zülfikar tak'ın oradaki insanlık dışi işkenceleri tek tek bütün detaylarıyla çizdiği resimler: http://www.facebook.com/med...

askerliğini yapmış olan birinin röportajı: http://yenisafak.mobi/dizil...
bu abi dehşet verici şeyler anlatmış. ben bir şeyi araştırırken bütün tarafların ne dediğini duymak isterim. bu kişi de anlaşıldığı kadarıyla insanlıktan çıkmadığı ve mahkumlara yardım ettiği için başı belaya girmiş. orada yaşadıkları yüzünden psikolojisi bozulmuş.


diyarbakır cezaevinde yatmış, işkence görmeyip torpil geçilmiş olan islamcı mahkumlardan birinin röportajı: (http://yenisafak.mobi/ropor...)

islamcılara işkence yapmamışlar ama, sabah akşam işkence seslerini duymaktan onların da psikolojisi bozulmuş.
(0)
75459 #8  #75459
zamanında burada yatmış bir arkadaşımın babasının anlattığına göre (kendisi araptır) sağda solda anlatıldığı gibi işkencelerin yaşanmadığı bir cezaeviymiş. kendisi burada yattığı zaman zarfında dışkı yedirmek gibi herkesin diline pelesenk olmuş işkenceleri yaşamadığını ve tanık olmadığını söyledi. insanın aklına ister istemez hurşit külter benzeri bir false flag gelmiyor değil hani. prensip olarak 10 laflarından 9'una inanmadığım 1'ine de ihtiyatla yaklaştığım kürt teröristlerinin bu gibi savları sosyal medyanın olmadığı bilginin hızlı ve sağlıklı paylaşımının mümkün olmadığı 80'lerin türkiyesinde 'uydur uydur ipe diz' olayından pek de farklı olmayabilir.

tabi ben sadece bir kişiden duyduğumla bu entry'yi giriyorum. belki o kişi yalan söylüyor da olabilir. lakin her iki ihtimalde de diyarbakır cezevi muhabbetinden kürt teröristler sağlam gündem oluşturdu şu zamana kadar gerçekten takdire şayan.
(0)

Tümünü Göster [8]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: