diyarbakır'da üretilen petrolden pay istiyoruz

diyarbakır'da üretilen petrolden pay istiyoruz

Tümünü Göster [2]

15580 #1  #15580
özerklik isteyen bir milletin, yeraltı ve yerüstü kaynaklarından pay istemesine de şaşmamak lazım..

tavsiyem, özerklikle falan uğraşmasınlar.. komple alsınlar doğu toprağını, kuzey ırak'a mı bağlarlar, özgür kürdistan devleti, anadolu eyaleti mi derler adına ne derlerse desinler.. ama kendi vergilerini kendileri toplasınlar artık, kendi altyapılarını kendileri yapsınlar.. kursunlar fabrikalarını, oturtsunlar hukuk sistemlerini, eğitim sistemlerini.. şöyle taşşaklı bir devlet olsunlar, tanımayan şerefsiz.. yeter ki düşsünler şu milletin yakasından artık.. sırtta kambur oldular yıllardır.. kimseyle derdim yokken, zorla nefret ettiriyorlar kendilerinden bu salak beyanlarıyla..
(0)
56617 #2  #56617
diyarbakir-da-uretilen-petrolden-pay-istiyoruz 56049e0f1f6b5.png
bence bir sakıncası olmayan hede. yaygın görüşün aksine türkiye'de çok da petrol yok. bütün türkiye'nin kanıtlanmış petrol rezervi 296 milyon varil. türkiye'nin günlük petrol tuketimiyse 700 bin varilin biraz üzerinde (üretim 55 bin varile düştü). yani türkiye'deki bütün petrolü bugün çıkarsak 13-14 ay bize yetiyor.

ha yerel yönetimler çıkan petrolden pay alsınlar mi..bence alsınlar hiç bir sakıncası yok. yalnız oradan aldıkları gelir oranında merkezi bütçeden aldıkları parayı keserim. yoksa vergi kaçırmak isteyen çakal esnaf gibi bütün varlıklar şahsa bütün borçlar şirkete kafasıyla yerel idareler yönetilmez

bu arada bildiğim kadarıyla diyarbakır'da çok da ciddi bir petrol yok. zaten komik düzeyde olan rezervler batman'da ve adıyaman'da. batman'da hdp güçlü de adıyaman'da da akp güçlü.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: