doğu toplumlarının eğlence anlayışının soytarılık olması

doğu toplumlarının eğlence anlayışının soytarılık olması

Tümünü Göster [4]

9453 #1  #9453
aslında doğu toplumlarının çok katı, muhafazakar ve ciddi olmalarından kaynaklanır. ya aslında o kadar ataerkil ve katıdırlar ki, onlara göre eğlenmek soytarılık gibi aşağılayıcı bi' şeydir. sonuç olarak muhafazakâr bi' tiyniyetle kocaman şişirilmiş bi' balonu bi' yerinden parmaklarsanız başka bi' yeri şişer. çünkü adamlar enerjilerini ortaya koymak zorundalar her insan gibi, ama baskıyla bunu yanlış yapıyorlar, sonra ortaya eğlencenin ham ve işlenmemiş hali olan soytarılık çıkıyor. küresel pazara eş olarak gelişen uzakdoğu eğlence anlayışı da bu koşullarla filizlenmiştir. bir kez psy'dan gangnam style'ı ya da gentelman'ı izleyin derim. bollywood ve uzakdoğu filmlerindeki saçmalıkları bilen bilir.

ya işte bu toplumlara çok kolay para harcatabilirsin. kendilerinin eğlence anlayışı ham olduğundan ötürü de dış pazara karşı açlar, bunu bilen batılılar da doğuya gerçek eğlence anlayışını, bilgiyi ve tekniği getiriyor, ama bunlar yine soytarılıkla ayırt edemiyorlar. çünkü hiç görmemişler abi, yani kendilerinde gelişenden çok farklı bir eğlence anlayışı gelişmiş, yeni değer yargıları ve yeni bi' dünya var ortada.

aha alın bi' de burdan yakın. bu ne lan? bi' de yasaklanmış. gerçi "underrated" bir soytarılık, yavaş yavaş düzeliyolar, o yüzden koreli babaları kızıyor, "soytarılık or else!". bi' diğer versiyonu da acun'un yetenek sizsiniz'i. giy "jigsaw" maskesini, bin üç tekerli bisiklete, ver arkadan apaçi müziğini, çıksın ordan "ghostface", adına doğaçlama denen onlarca şaklabanlık yapsın. doğu toplumları erotizme hazır değil.

edit: anadolu halkını hedef almadım.
(0)9492 #2  #9492
tvlerdeki acun yapımı ve benzeri yarışmaları kahkahalar eşliğinde, ağzı bir karış açık izleyen toplumlardan beklenen davranış modelidir.

zeka eğitildikçe yükselir. bu toplumlarda aksine, hem eğitim sistemi hem de insan bünyesine zarar veren kültürel alışkanlıklarla olan zeka köreltilir ve soytarı eğlence anlayışları başlar..
(0)9600 #4  #9600
soytarılık denilen şey bilakis batı kültüründe vardır. zaten bilgi verilmiş. doğu dediğinizde ortadoğu, uzak doğu, orta asya o kadar geniş bir coğrafya ki. hepsinin başlı başına birbirinden farklı eğlence anlayışı var. sözü uzatmadan genel olarak yorumlarda hedef alınan topluma gelecek olursak, yani anadolu halkına, bu milletin soytarılık gibi bir eğlence anlayışı yoktur. hiç görmedim, tanık olmadım. özel günlerde, bahar aylarında insanlar toplanır yemekler yenir, hayır yapılır. meddahlar vardır. orta oyunları olur, insan hep birlikte güler eğlenir. kız oyunları yapılır. tabii maalesef millet kökenlerinden kopup betonlara doluşunca, zamanla artık eğlenceler yapılmaz oldu. hele gençler unutmuştur. nerden bilsinler milletin eğlence anlayışını... kıssadan hisse oradan buradan
paketlenerek getirilen eğlence programları doğu milletlerinin eğlence anlayışı değildir. zorla milletin kanına nüfuz eden sazıyla cazıyla mevcut düzenin kime ait olduğu açık. sanki bu milletin kendi eğlencesini öz müziğini icra etmesine izin mi verdiler? hiç olur mu yok ettiler.
(0)Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: