düzgün tek türk sağ partisi

düzgün tek türk sağ partisi

Tümünü Göster [3]

65753 #1  #65753
liberal demokrat parti'dir. mhp'yi bahçeli aracılığıyla akp yönetiyor. hepar, henüz tam anlamıyla bir parti değil. perinçek malum...
(6)65757 #2  #65757
tek-turk-duzgun-sag-partisi 56643ca5b7b09.png
liberal demokrat parti değildir. zaten artık bu devirde sağcı-solcu ayrımı kalmadı. bu ayrımın tarihsel köklerine inersek eğer, fransız devriminden sonra meclis başkanının sağ tarafından oturan ve devrimden önceki monarşit ancien régime'i (eski rejim) savunanlara sağcı meclis başkanının sol tarafında oturan değişimden ve özgürlüklerden yana kişiler ise solcu olarak adlandırılır olmuştur. bu ayrımın temeli tam olarak bu olmakla birlikte sene olmuş 2015 ve bu devirde bu kadar keskin ayrımlar artık kalmadı. eğer illaki kategorize etmek mecburiyetindeysek 2015'in dünyasında bireyci misiniz, devletçi misiniz şeklinde bir ayrım vardır diyebiliriz. ya da ekonomik özgürlüklerin maksimize edilmesinden mi yanasınız yoksa sivil özgürlüklerin maksimize edilmesinden mi yanasınız gibisinden bir ayrıma da gidebiliriz.

şimdi eski kavramlarla ldp'yi bir tarafa oturtacak olursak ldp değişimden yana olduğu için ve statüko karşıtı tavrından dolayı solcudur diyebiliriz. devletçi marksist ve sosyalist ekonomik sistemlere karşı olup rekabetçi serbest piyasa ekonomisinde hür teşebbüsten yana bir tavır sergilediği için de solcu değildir diyebiliriz. ama kesinlikle ve kesinlikle sağcı bir partidir diyemeyiz.

günümüzdeki kavramlarla ldp'yi bir tarafa oturtacaksak eğer, ldp hem sivil özgürlüklerin hem de ekonomik özgürlüklerin maksimize edilmesini savunan liberteryen bir partidir.

nitekim cem toker bangır bangır ''biz merkezdeyiz. liberteryen bir partiyiz'' diye bağırıp duruyor ama sesini duyan yok garibimin.
(0)65784 #3  #65784
adalet ve kalkınma partisidir. adamlar 13 senedir tek başına iktidar...
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: