dwyane wade

dwyane wade

Tümünü Göster [1]

70378 #1  #70378
dwyane-wade 5718eae132a2c.jpg
2006 yılında shaquille o'neal ile beraber kariyerinde profesyonel olarak forma giydiği tek takım olan miami heat'i nba şampiyonluğuna taşıyan cengaver. final serisinde 3 maç üst üste 40+ sayı atarak serinin favorisi dallas mavericks'e ve mavericks'in sahibi mark cuban'ın eline verişi nba tarihinin en iyi bireysel final performanslarından biriydi. aynı zamanda bu şampiyonlukla meşhur 2003 draftı ile lige adım atan yıldızlar arasında yüzüğü ilk takan oyuncu olmuştur.

2006 şampiyonluğundan sonra yaşadığı diz sakatlıkları ise oyununu sekteye uğrattı. sakatlık öncesi takımın atletik, skorer yıldızı iken sonrasında oyununun temelini oluşturan eski hareketliliğini kaybetti. bu yüzden ve shaq'ın vedasının ardından wade'li miami heat zayıf doğuda ancak playoff zorlayan bir takım olabildi.

lebron'nun the decision ile basketbolunu ve yeteneklerini güney sahiline* taşıması ve chris bosh'un da heat'e eklenmesiyle 2003 draftının 3 yıldızını takıma toplayan miami'de, wade lebron'un gölgesinde kalmaya başladı. sahada lebron'u ve miami'nin "pace and space" oyununu tamamlayan parçalardan birine dönüştü.

ama biz* onu 2006 finali'ndeki üstün performansı, sahada kasıla kasıla yürüyüşü ve varejao'yu parkeye yapıştırdığı smacı ile hatırlayacağız.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: