edge of tomorrow

edge of tomorrow

Tümünü Göster [3]

26428 #1  #26428
yarının sınırında şeklinde türkçeye çevrilmiş doug liman yönetiminde bir tom cruise filmi. son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi, oldukça eğlendim, komedi filmi değil ancak güzel espriler var. izlenebilir, pişman olacağınızı düşünmüyorum.

--! spoiler !--
bourne serisinden tanıdığımız yönetmenin sanırım alzheimer hastalığına bir ilgisi var unutmak konusu filmlerinde dikkat çekiyor. yavşak bir medya subayının zaman içerisinde sıkışması ile bill murray'nin (bkz: groundhog day)i*, kelebek etkisi ve matrix'in buluşması gerçekleşiyor ve bir hero doğuyor hem de aynen hiro nakamura gibi bişey. defalarca ölerek zamanı resetliyor, her defasında biraz daha iyi derken olaylar olaylar. bu özelliğe nasıl kavuştuğu konusu ve bitişi biraz havada kalsa da güzel bir seri yakalamışlar ve eğlendirmeyi başarıyorlar. ilk yarı çok eğlenceli, iki saat boyunca böyle devam etse izlerdim, ikinci yarı biraz daha durgun. esas oğlan ile erkeksi kadın karakterimiz* arasındaki yakınlaşma, üst üste gelen başarısızlıkların verdiği çaresizlik ve depresyen tempoyu düşürüp eğlence unsurlarını duygusal bir boyuta taşıyor. bir hollywood klişesi olarak self sacrifice günü kurtarıyor. sonu ise muallakta bırakılmış.
--! spoiler !--
(0)40316 #2  #40316
son yılların en iyi filmi.mutlaka izlenmesi gerek
(0)42307 #3  #42307
vakit geçirmek için ideal film. çok büyük felsefeler olmasa da, günümüzün gereksiz aksiyon filmlerinden kat kat daha iyidir.
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: