ekmeleddin ihsanoğlu'nun istiklal marşını bilmemesi

ekmeleddin ihsanoğlu'nun istiklal marşını bilmemesi

Tümünü Göster [5]

33386 #1  #33386
oldukça şaşırtan bir durum. istiklal marşı dizelerini okuyup tanıyamamıştır kendisi.
(0)33388 #2  #33388
kendisini çatı aday olarak gösteren partilerin tabanlarını üzecek durum.

videoyu izlemeden önce "yok canım, olmaz öyle şey, abartılmıştır" dedim ama hakikaten karıştırmış adamcağız. şahsi fikrim, böyle şeylerin olabileceği yönündedir, büyütülmemelidir. çıkar "kusura bakmayın karıştırmışım" der, olur biter. fakat öyle tahmin ediyorum ki, özellikle kararsız ulusalcıların sandığa gitmeme eğilimlerini az da olsa artırır.
(0)33466 #3  #33466
yukarıdaki akp'li bakanların istiklal marşı performansından sonra çok da rahatsız etmeyecek durumdur.
(0)33475 #4  #33475
bocalamış adam,karıştırmış...bu olaya "ekmeleddin'e bak istiklal marşını bilmiyor"şeklinde yaklaşmak ve kınamak haber7 okur düzeyine inmektir.

recep tayyip erdoğan bırakın istiklal marşını bilmeyi safahat'tan girip çile'den çıkıyor,mesnevi'de tur atıyor da ne oluyor ?
(0)33630 #5  #33630
cumhurbaşkanı adayı ekmeleddin ihsanoğlu'ndan konuyla ilgili açıklama gelmiş.

--- alıntı ---

ben hayretler içinde kalıyorum. bu benim söylediğim söz arefe günüydü. şehitliğe gittim hem şehitlerimizin ruhuna hem de baba dostu mehmet akif ersoy’un kabrinde fatiha okudum. orada şehitlerin aileleri gelmişti onalar da benim etrafımda toplandılar ve devletin kendilerinin kapısını hiç çalmadığını söylediler. başkalarının peşindeler bizim evladımızı şehit edenlerin peşindeler diye şikayette bulundular.

ben orada “kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda” beytini okudum ve orada bir arkadaşın sorusu üzerine şüheda fışkıracak, şüheda şehidin çoğuludur… bu sözün de çanakkale şehitleriyle ilgili, çünkü çanakkale tarihimizde en yoğun şehit verdiğimiz yerdir. çanakkale ile ilgili olduğunu söyledim. ben öyle yorumluyorum.
şimdi beni edebiyattan imtihan edenler şunu düşünmeli. ben bu edebiyatı çok iyi biliyorum. bana su parası ekmek parası başörtüsünden imtihan ettiler. buradan da imtihan etmek isteyenlere şunu söylüyorum: istiklal marşı, çanakkale savaşı, yahya kemal beyatlı ve fuzuli’nin su kasidesi bunlardan birini seçsinler.

ama en önemlisi insanların edepten sınıftan geçmesidir.
bu arada şühedanın edebiyatıyla değil şehitlerin aileleriyle meşgul olsunlar.
ben yine de sayın başbakaım diyorum çünkü benim devlet terbiyem bunu gerektiriyor.
ben istiklal marşını, mehmet akif ersoy’u anamın sütüyle emdim. biz akif’in emanetine hiçbir zaman ihanet etmedik. o satırların altına imzamı atarım. çünkü türk oğlu türküm. benim hiçbir zaman başka pasaportum olmadı.

evet gurbette doğdum ama bu toprakların insanıyım. gurbette doğan bu toprakların değerini daha iyi bilir.

--- alıntı ---

(http://www.hurriyet.com.tr/...)
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: