ekşi sözlük alternatifi olarak alter sözlük

ekşi sözlük alternatifi olarak alter sözlük

Tümünü Göster [5]

29715 #1  #29715
yeter amk lan bu esesciden çektiğimiz. ulan ekşide eskiden ne güzel rahatça özgürce yazabiliyorduk, ta ki son birkaç yıla kadar. hele hele bugün zaten iyice battı ekşi. neden mi?

1) yaptığımız ispiyonlar tahminimce yerine ulaşmıyordu. nereden biliyorsun derseniz hemen söyleyeyim size. sözlük iyice inci sözlük kıvamına geldi. her seferinde bu tarz entryler biz gerçek ekşi yazarlarınca ispiyonlanmasına rağmen hiç eksilmedi, aksine iyice artmaya başladı. hele hele antik için eski dandik site demiyor mu formatçı sedet... ulan sen kimsin de bizim anılarımızın olduğu o güzelim antik için böyle dersin?! ha! neyse sakinim.

2) ssg'nin keyfi uygulamaları. evet evet, keyfine göre sözlüğü değiştiriyor mirzademiz! işte bugün bunun son örneği yüzümüzde adeta bir osmanlı tokadı etkisi yarattı. beyler, öyle basit bir platformdan bahsetmiyorum. ekşi sözlük bu. bugün alter sözlük dahil birçok sözlüğün esin kaynağı. hatta -afedersiniz- o itin götüne soktuğumuz incinin bile... sen kim oluyorsun da sözlük yazarlarını dinlemeden onların belki de en çok eğlendiği bu platformu kafana göre düzenliyorsun?! hmm?! yıllarca bizlerin sırtından para kazandın şimdi de bizi takmamaktasın.

3) evlilik. esesci ne zaman ki evlilik kararı aldı işte o gün sözlüğün ocağına incir ağacı dikti. evlilik ne kadar yaklaştıysa o kadar kötü bir hale geldi sözlük. yakında sözlüğün girişinde tıpkı eskiden tüplü tv üzerlerine atıldığı gibi tül atılırsa şaşırmam!

neyse şimdilik serzenişimi burada sonlandırıyorum. aslında sizlere böyle bir merhaba demek istemezdim lakin esesci sağolsun çok sinirlendirdi beni. oruçlu halimle zor tutmaktayım kendimi. buranın o tarz bir mecra olmayacağına olan güvenimi kimsenin sarsmayacağından umutluyum.

winter is coming baylar bayanlar. artık burası bizim kıştepemiz!
(0)
29885 #2  #29885
olayı asosyallik üzerinden anlatarak sözlükteki potansiyel göz ardı edilsin istiyor herhalde bazıları. asosyalse asosyal, sonuçta o da bizden.

argüman üretmek konusuna gelince... argüman üretmek için sosyal olmaya gerek yok sanırsam! belki de senin gibileri iğneyi kendine batırmadığı içindir? değil mi tatlı kıss? madem öyle sen bir argüman üret? üretemiyorsun değil mi, hmm hmm?*

kısacası başta da dediğim gibi buradan umudum var ve olacaktır da. sadece şu sıralar bazı durumlardan dolayı nette pek takılamıyorum, dolayısıyla sözlüğe de giremiyorum pek. lakin ileride sizleri daha yakından tanıyacağımdan eminim.
(0)
49392 #3  #49392
çok kötü bir fikir değil. zira ekşi sözlük şu aralar yalnızca gündemin yorumlandığı yer olma durumunda. alter sözlük ise bilginin girildiği bir sözlük haline getirilebilir. şimdiye kadar çok önemli bilgi ve fikirler mevcut, bunların üzerine daha da konulabilir. alter sözlük'ün ekşi sözlük alternatifi olması hiç de imkan dışı değil.
(0)
68084 #4  #68084
sağ frame'de denk geldiğim zaman ''biz nerede hata yaptık'' diye düşündüğüm başlık.
(0)
75649 #5  #75649
benim gibi yıllarını ekşi sözlük yazarlığına ayırmış kişilerin son yıllarda alternatif sözlük araması ile ceyran eden durum.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: