ekşi sözlük

ekşi sözlük

Tümünü Göster [192]

3433 #21  #3433
son geldiği hal, kadınlar kulübü ile inci sözlüğü alıp içine biraz oto sanayi nüfusu, biraz dolapdere-tarlabaşı müptezeli, biraz yozgat yobazı, biraz ışık evi şakirdi ve biraz da metrobüste kavga çıkaran psikopat nüfusu katarsanız ortaya çıkan şeydir. evlerden ırak.
(0)
3435 #22  #3435
yüksek öngörülerime göre "çaylak onay sırası" olayını kaldırdığı gün azalarak bitecek olan oluşum. şu an onu gözde yapan tek şey kendine kattığı bu zoraki "erişilmez" havası bence.
(0)
3503 #23  #3503
günlük girilen entry sayısı birkaç sene öncesine kadar 8 bin'ler civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam; birkaç ay önce 5 bin'lere kadar düşmüş olduğunu görmüştüm. şu an ise (az önce kontrol ettim) 4 bin'lere kadar gerilemiş gözüküyor (an itibariyle 4022 yazıyor; muhtemelen son 24 saati kastediyorlar)

dolayısıyla dün geceden beridir 190 entry girilmiş olan yeni sözlüğümüz gece yarısına kadar 500 entry'yi yakalarsa daha ilk günlerinde olan taze bir sözlük olmasına rağmen ekşi'nin %10'unu geçen bir performansa ulaşmış olacak.

buradan yetkilileri (bkz: bir entry makinası olarak onkaimeon) göreve çağırmayı bir borç bilirim.*

edit: 190 girilen entry değil entry girilen başlık sayısıymış (an itibariyle 200'ü geçti bu arada) ve girilen entry sayısı olarak 400'ü zaten geçmişiz; o zaman hedef 1000 diyorum alter sözlük, sen alter sözlük'sün büyük düşün :)
(0)
4063 #24  #4063
bir akp milletvekiline hakaret ettiğim gerekçesiyle çaylak yapıldığım daha sonra da yazarlığımın silindiği yer.
(0)
4173 #25  #4173
artık yazmak istemediğim sözlük. ergen yuvası, inci sözlük klonu.
(0)
6976 #26  #6976
günün birinde bir başka sözlük tarafından liderliği yok edilecek sözlük. açıkçası bunun burası olmasını diliyorum.
(0)
9165 #28  #9165
günün 24 saati siyaset hakkında kahvehane muhabbeti çeviren boş beleş insanların toplandığı yer. siyaseti de konuşabilseler konuşsunlar diyeeğim ama yaptıkları sadece laf kalabalığı.
(0)
9166 #29  #9166
eski içi dolu bazı yazıları okuduğumuz ve birkaç yazar takip ettiğimiz onun dışında artık işe yaramayan sözlük.
(0)
10657 #31  #10657
bugün bir kez daha anladığımız kadarıyla kalitesi iyice düşmüştür.
(0)
10686 #32  #10686
server error sözlük.
(0)
10711 #33  #10711
ak trollerin gerçekten iğrenç başlıkları ile dolup taşan, berkin elvan hakkında mide bulandırıcı ve insanlık dışı entry'ler yazılan, esenyurt foseptiği gibi bir yere dönüşmüş durumda.
(0)
10771 #34  #10771
2011'deki yaprak dökümünden sonra bir çok değerli yazarını ve entry'lerini kaybetmiş olan sözlüktür.
bakıyorum mesela fantastik kurgu karakterleri konusunda, bazı mitolojik konularda, özellikle sümer mitolojisi başlıklarında 1-2 kısa entry var, ya da başlık bile yok. bunlardan bazılarının eskiden olduğunu hatırlıyorum, ama yazarlar yönetimin kendilerine göz göre göre yalan söylemesine isyan edip entry'lerini de silerek gidince sözlük içerik bakımından doğal olarak büyük yara aldı. bu yazarların çoğu yıllarca oraya emek vermiş, binlerce entry yazmış, bilgi aktarmış yazarlardı.

oysa eskiden öyle ha diyeni yazar yapmıyorlar, insanları yıllarca bekletip azar azar kılı kırk yararak yazar alımı yapıyorlardı. o yüzden de belli niş konularda bilgi sahibi, yüksek lisans-doktora yapan tayfa ve kalburüstü eğitimli insanlar oraya rağbet etti. ama son yıllarda yapılan toplu alımlarla ekşisözlük maalesef bu niteliğini kaybederek pespaye bir forum sitesine dönüşmüştür.

edit: şimdi yeni kurulmuş ve yazar sayısı az olan bir sitenin ha diyeni yazar yapması ile kapısına yığılan 10.000 kişiyi toplu halde yazar yapan sitenin ha diyeni yazar yapması arasında dağlar kadar fark olduğunu belirtmek malumun ilanı oluyor ama belirtelim yine de.
(0)
12532 #35  #12532
ssg'yi avucunun içine almış olan malum kişinin inanılmaz rant ve para hırsının sonucudur. ne bitmek bilmez bir para hırsıymış bu ya, ayda 200.000 az mı geldi paşam? bir sonraki adımı nedir, tayyip'in reklamını mı alacaksınız?
leoparın kuyruğu deyip gezen ssg, nasıl oldu da melih reklamı alacak kadar düşebildi? inanılmaz. melih de twitter'da ne havasını atar bunun şimdi.

ekşi sözlük artık muhalif duruşunu kaybetmiş, 50'den fazla ak troll'ün yuvalanıp kara propaganda yaptığı, para hırsıyla melih gökçek reklamı alınacak kadar alçalmış, kaliteli ve nitelikli yazarlaronı birer birer kaçıran, entry'lerini silip gitmek zorunda bırakan, gitmeyenleri de sorgusuz sualsiz uçuran bir rantiye kurumu haline dönüşmüştür.
(0)
15733 #37  #15733
boyunsakal ve köşeli olmanın 2014 dünyasında halen prim yaptığına inananların doluştuğu yer. ancak ulaştığı kitle büyüklük bakımından ilgimi çektiği için bünyesinde yazarlık yaptığım bir sözlük.

sadece aradığım başlıktaki girileri okuduğum asla güncel başlıklar ile ilgilenmediğim bir yer. sıra bekleyerek yazar olanların bu bekledikleri sürenin acısını twitter gibi kullanarak çıkarttıkları bir yer.

yönetimin markalaşma çabaları neticesinde şirazesi düzelemeyecek şekilde kaymış, eski girilerini arşivleyecek bir oluşumu aramama sebep olmuş türk internet tarihinin en tartışmalı sitesi. bu markalaşma çalışmalarının ne kadar yetersiz olduğunu da henüz bir profil resmi bile yüklenemeden kendini sosyal ağ konumuna almaya çalışmasından anlıyorum.

kimsenin iyi bahsetmediği bu sitenin herhangi bir düzelme emaresini geç, kötü olduğunu bile kabul etmemesi durumu düşündürücü. yazarlarına güvendiği zamanlar geçti, tüm o markalaşmış yazarların yerinde yeller ve troller esiyor. eski girilerin değerine güvenebilirdi ancak yeni gelen nesil ekşisözlük'ü google gibi görmüyor. benim neslim öyleydi, her aradığını bir de sözlükten kontrol ederdi. ancak benim neslim de internetin marjinal denilebilecek noktalarına çoktan kaymış veya sadece dizi sitelerinde ve facebook'ta zaman geçiren hantal kullanıcılara dönmüş durumda. ekşisözlük belki teknik yönlerine güveniyor olabilir. yazar sayısı, medya satın alma ajanslarının her daim önerisi, yüksek arama motoru optimizasyonu gibi geçici durumları arkasına almış olabilir, bu cehalet değilse nedir bilmiyorum.

okur kitlesi benim hedef kitlem olduğu için yazmaya devam edeceğim ve o düşerken içinde bulunacağım bir gemi ekşisözlük. ancak ben boğulmam başka yerler de bulurum. aynısını ekşisözlük yönetimi için de düşünmek isterdim.

hayır istemezdim, düşünmüyorum da.
(0)
15734 #38  #15734
çocuklara tecavüz edip öldüren sapıklara empati besleyen, bunların rehabilite edileceğine inanan geri zekalı tatlı su hümanistleriyle doludur. ne zaman bir çocuk tecavüzü ve cinayeti yaşansa, bu talukatını siktiğimin göt laleleri çıkıp sübyancı katilleri savunarak ortalığı karıştırır, insanları galeyana getirir, bu tür olayların başlıklarını okurken yoğun bir tiksinti duygusu uyandırır.
(0)
17528 #40  #17528
yakında alter sözlüğün altında ezilecektir!111!!
(0)

Tümünü Göster [192]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: