ekşi sözlük

ekşi sözlük

Tümünü Göster [192]

21247 #61  #21247
insanları açık açık dolandıran kişilerin, yönetime bildirilmesine ve bas bas bağırılmasına rağmen yazar olarak barındırılmaya devam ettiği site.

https://eksisozluk.com/nede...

adam 2 ayrı yazarı dolandırıp paralarını iç etmiş, başka sitelerde başka insanları da dolandırmış, bunlar ekşi sözlük yönetimine kanıtları ile bildirilmiş ama hala entry yazıp olta atmaya devam ediyor. bildiğiniz gibi benim 10 yıllık hesabımı, kendi badilerime mesaj atıp başka yere davet ettim diye 'spam' gerekçesiyle sildiler ama dolandırıcıya dokunmuyorlar.
(0)
21276 #62  #21276
bunun kullanıcılarının ne kadar cahil ve barzo bir kitle olduğu herkesin malumu, ancak kimya mühendisliği okuyanların kullandığı spektrometre hakkında birisi bilgi veren bir entry yazıldığında bile 'fular' diye hönkürdüklerini görünce error verdim resmen. mevzubahis başlık: https://eksisozluk.com/endu...

ulan talukatını siktiğimin zekasız eblehleri, fular lafı sosyal bilimler konularında anlamadığınız şeyler söyleyenler karşısında hissettiğiniz muazzam aşağılık kompleksini örtmek için kullanılır, mühendislik konularında değil. mühendis adamın ne işi olsun la fularla? kendi cehaletinizi, aptallığınızı karşınızdakini aşağılayarak kamufle etmek için icat ettiğiniz lafları bile yanlış kullanacak kadar salaksınız, iq'nuz sıfırın altında. bunları veterinere götürüp toplu halde kısırlaştırmak lazım ki üremesinler. toplumun selameti için bunların ürememesi lazım.
(0)
21278 #63  #21278
oturup ciddi ciddi bilgi vermeye kasan yazarlarına saygı duymakla birlikte üzüldüğüm sözlüktür. bu resmen bağcılar'da bir kahvehaneye girip orada oturanlara kuantum teorisini anlatmaya benziyor. gerçi bağcılar halkına haksızlık yapmamak lazım, belki adamlar merak edip dinleyecek öyle değil mi?
(0)
21283 #64  #21283
an itibarıyla er ve erbaş gazinosundan bir farkı kalmamıştır.
unutmayın, daha birkaç ay önce 'işyerindeki ilk günümde çorabım kaçtı' diyen bir hanıma, ağıza alınmayacak iğrenç laflarla kitle halinde cinsel tacizde bulunmuştu bu barzo sürüsü. kanzuk'un bitmez tükenmez para hırsıyla hipnotize ettiği ssg, sırf daha fazla para için ipini koparanı doldurdu, moderasyon toplu halde istifa etti, moderasyon niyetine kanzuk 3-5 maaşlı elemanını oraya koydu (bunlar sadece kanzuk'a laf edenleri fişleyip uçuruyorlar. açık açık dolandırıcılık yapıp milletin paralarını tokatlayanlara, kadınlara en ağır cinsel tacizleri yapanlara, twitter adresleri başlıklarında spam atanlara hiç ilişmiyorlar).

ekşi artık bitmiştir, klasik barzo dolu bir forumdan bir farkı kalmamıştır. bir zamanlar orada yazmak bir ayrıcalıktı, ekşi'de yazarım deyince iş görüşmelerinde falan avantaj olurdu, şimdi bilumum cahil, sapık, ayak tabakası tiplerin doluştuğu bir bok çukuru olmuş.
(0)
21285 #65  #21285
altı üstü yaşları 16-23 arasında değişen ergenin, üstüne üstlük bilgisiz, cahil, saygısız, ilgi manyağı ve aptal ergenin bir araya gelip, eğlendiği, güldüğü, saçmaladığı, vakit öldürdüğü bir yerdir. fazla büyütmeye ve ciddiye almaya gerek yoktur..

not : adam akıllı şeyler yazan azınlığı tabi ki tenzih ederim..
(0)
22717 #66  #22717
son zamanlarda iğrenç siyasi propagandaların yapıldığı, bel altı saçma sapan entrylerin debe'ye girdiği artık sadece yazmak için yazanların yeri olmuş, bir zamanlar saatlerce başında vakit geçirdiğim şimdi ise haline gerçekten üzüldüğüm kutsallığını yitirmiş bilgi kaynağı.boş bakınızları hiç söylemiyorum.
(0)
22765 #67  #22765
sözlüklerin efendisi sayılabilecek olandır. alter sözlük ve diğer sözlüklerin var olmasına öncülük etmiştir.
(0)
24004 #68  #24004
eskiden parayı kontrol eden insanlar tarafından yönetilirken, şimdilerde paranın kontrol ettiği insanlar tarafından yönetilen sosyal platform. farklı bir durum da mevcut ne yazık ki. sözlüğün entry içeriği ile birlikte eski yazarların da karakterlerinde değişim sağlamış oluşumdur aynı zamanda. 2000 yılında entry giren x yazarının 2014 yılında girdiği entrylerine baktığında, anlam ve kalite bakımından uçurumlar bulunmakta. dolayısıyla değişen sadece yazılanlar değil gibi görünmekte.
(0)
25695 #69  #25695
ölmüş, bitmiş, mahvolmuş sözlük. yazarın biri (aslında embesil demek daha doğru olur) "arkadaşlar domates biber patlıcan dinliyorum" diye bir başlık açmış ilk entry'si de "süper bir olay" olarak... ulan rezil kepaze ettiniz cağnım sözlüğü. siktiniz formatı eylediniz viran, yazık değil mi 15 yılın emeğine. .

neden üzülüyorum biliyor musun sözlük? evime ilk bilgisayar girdiğinde (sene 2003) tanıştığım ilk site ekşi sözlük'tü (küçük dayım ilk nesil sözlük yazarıydı). yani bir çok türk internet kullanıcısının ilk tanıştığı site yahoo bilemedin google iken benimki ekşi sözlük'tü. çocuk denecek yaşta yazar oldum (sene 2004), az ve öz yazdım çok okudum. lisede oradan kaptığım kalıpları kullanarak popüler oldum. şimdi büyüdüm üniversite çağındayım hala oradan öğrendiğim kalıplar ve hazır cevaplık yeteneğim işimi görüyor. şu anki az buçuk entelektüel birikimimi de ekşi sözlük'e borçluyum. şurada iki satır anlamlı ve tutarlı cümle kurabiliyorsam sebebi ekşi sözlük'tür..

işte bundandır üzüntüm, sitemim. eskiden kütür kütür kültürlendiğim sitede günümüzde am, göt, meme, sikiş, sokuş ve işte yukarıda bahsettiğim "domates biber dinliyorum beyler" gibi sikko sikko konular dışında konuşulan bir şey yok..

ekşi'nin benimle aynı düşünceleri paylaşan yazarları buraya gelse, buradaki potansiyel troll müsveddeleri de oraya gitse ne güzel olur...
(0)
25793 #70  #25793
artık tamamen adi ve kalitsiz bir foruma dönüşmüştür. günün en beğenilen entry'lerinde bundan birkaç yıl önce zekice yazılmış, kaliteli entry'ler yeralırken son toplu yazar alımlarından beri hep saçma sapan bkz'lar, tek cümlelik klişe espriler ya da troll entry'lerine tek cümleden oluşan, en ufak bir zeka kırıntısı içermeyen sığ ve klişe 'ayar' cevapları, popüler 1-2 yazarın günlük yazar gibi sıkıcı günlük hayatlarını anlattığı uzun ama boş entry'ler yeralıyor. açılan başlıklar ise ayrı bir terane. şu nedir allesen: https://eksisozluk.com/hayv...

6 haziran tarihli dünün en beğenilen entry'lerinden biri de bruada yeralmış: https://eksisozluk.com/entr...
imla kurallarından bihaber biri tarafından özensizce yazılmış, captain obvious tadında, en ufak bir zeka kırıntısı içermeyen, kimseye faydası olmayan boş beleş bir entry.

işte ekşi sözlük'ün bitmez tükenmez para hırsı neticesinde geldiği durum bu.
(0)
26160 #71  #26160
son günlerde iyice rayından çıkmış, kalitesizleşmiştir. alter sözlük bir nebze de olsa sözlük dünyası için umut olabilir. en azından teknik altyapısı bu işe niyetli olunduğunu ortaya koyuyor.
(0)
26174 #72  #26174
tabii ki gelmiş geçmiş en baba sözlük. zaten malumunuz"sözlük" dediğimiz mevzunun başı da kendisi oluyor. bana sorarsanız daha iyisinin gelmesi de zor. şimdiki hali bile insanı çekiyor. bakınızla sohbet edenler, soru başlığa cevaplar, başlığı tanımlayanlar, -dır -dir redif aşıkları, cehaletine doyulmayan yepyeni yazar kardeşlerimiz çok leşler ama biraz düşününce bir o kadar da çekiciler. akıl dolu bir trollüğü sezemeyip sayfalarca cevap verenler ve ciddi ciddi kavgaya girenler özellikle çok hoşuma gidiyor. favorimse tabii ki "gezi", "islam" ve "türkiyeden siktir olup gitme" temalı tartışmalar. hayatında istanbuldan dışarı çıkmamış adamlar "abi böyle ülkenin amına koyayım yæææ" diye ağladıklarında bir taraftan bileklerimi kesiyor diğer taraftan ise kahkahalarımı tutamıyorum. böyle de ilginç bir insan oldum çıktım. allah belanı versin ekşi sözlük, yine de seviyorum tabii..
(0)
26180 #74  #26180
ne kadar dibe vurursa vursun, seveni vazgeçemeyeni her zaman olacak sözlüktür. atamızdır, ilham kaynağımızdır, saygımız sonsuzdur. lakin artık yazarlarını hiç umursamamaktadır, reklamdan para gelsin de gerisi tınnn mantığı ile giderse bozulmaya devam edecektir.
(0)
26186 #75  #26186
türkiye internet tarihinde yapılan en başarılı sitelerden birisidir ama son gelen ergen ve trollerle birlikte birkaç senedir kademeli bir artışla adının hakkını vermeye başlamıştır.
(0)
26355 #77  #26355
ekşisözlük avrupa birliği kararlarına uymak isteyecek kadar özgürlükçü müdür?

eğer öyle ise ‘right to be forgotten’ yasasına bakışı nedir? unutulma hakkı olarak bilinen yasa, kullanıcıların internet üzerinde kaydedilmiş ve kullanıcıların geçersiz olduğuna inandıkları verilerin kaldırılmasını isteme hakkı veriyor.

ekşi sözlükte hakkınızda yazılmış ve hakaret içermeyen girileri sildirme gibi bir hakkınız yok biliyorsunuz. yani hakkınızda yasalar dahilinde istedikleri karalamayı yapmaya ve geçersiz veri girmeye hak verilen bir site orası.

avrupalı olmak için yanıp tutuşulan böylesi ortamlarda ab kararlarını uygulanmasını isteseydik, muhtemelen sansürcü diye işaretlenirdik.

elbette ekşi sözlükte hiçbir şey gibi bu durum da olumlu yönde ilerlemeyecektir.
(0)
26360 #78  #26360
parayı bastırana nickaltında, şirket başlığı altında yazılan beğenmediği entry'leri sildirme hakkı tanıyan bir oluşumdur. ayrıca, ortağı olan avukat kanzuk'un müşterisi olan şirketler hakkında olumsuz en ufak bir entry yazarsanız, ticari itibarı zedeliyor gerekçesiyle silinir. nickaltından entry silme fiyat tarifesini bilen varsa yazsın, öğrenelim.
(0)
26361 #79  #26361
kendisi sözlük aleminin recep tayyip erdoğan 'ıdır.. çoğunluk sevmez ama en çok o 'na rağbet edilir.. en çok o 'ndan konuşulur..
(0)
26364 #80  #26364
ekşi iyi bir sözlük bence. alter açıldı diye illaki ekşiye ya da başka bir sözlüğe bok atmak zorunda değilsiniz.
(0)

Tümünü Göster [192]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: