30 mart 2014 yerel seçimleri

30 mart 2014 yerel seçimleri

Tümünü Göster [21]

14353 #20  #14353
oylar bu plan ile çalındı… gündeme bomba gibi düştü
oylar nasıl çalındı? / akp’nin seçim gecesi operasyonu’nu açıklıyoruz!
üçlü çete: tayyip, fidan, ala
30 mart günü, seçim sandığında gördüğümüz tayyip erdoğan’ın yüzü güler gibiydi ama daha önceki seçimlerdeki gibi rahat olmadığı her halinden belliydi. rahat değildi çünkü seçim anketlerinde birinci parti çıksa bile, çok büyük bir darbe alacağı gözüküyordu. o nedenle seçimlerden hemen önce, olası seçim hezimetine karşı tayyip erdoğan’ın yakın kliği bir toplantı yaptı. seçim hezimeti durumunda kaçış planı hazırlandı. ama bir hezimet değil de yine 1. parti çıkacak olurlarsa, ne yapacakları değerlendirildi. alınan ilk karar, seçim sonuçlarını halkın bilmemesiydi. kaç sandık açıldığını ve sonucun ne olduğuna hakan fidan ve efkan ala karar verecekti.
cihan’a tib engeli
bunun temini için anadolu ajansı ellerinin altındaydı. ama rakip cihan ajansı’nın susturulması gerekiyordu. sandıklarda cihan’ın engellenmesi emri verilmişti ama yine de cihan görevini yapacaktı. cihan’a siber saldırı için emir verildi ama cihan’ın alt yapısı dünyanın en güvenlikli alt yapılarından biriydi, siber saldırı ile çökertilemezdi. bu nedenle tib’in imkanları ile erişime engelleme koydular. böylelikle gece boyu cihan’a erişilemedi.
saat 17.00’da başbakan’a ilk veriler doğu’dan gelmeye başladı. bu verilerde kaygılanacak bir durum yoktu, kardeş parti bdp ile paylaşmışlardı oyları.
saat 19.00, kesin sonuç: akp%33, taksim kuşatıldı
ancak saat 18.00 itibariyle başbakan’ın önüne türkiye sonucu gelmişti. akp genel merkezi, emniyet genel müdürlüğü ve mit, üçü de ayrı ayrı seçim için veri tabanı hazırlamıştı. sandık başındaki akp görevlisi, akıllı telefonu ile akp seçim veri bankasına bağlanıyor, kendi sandık sonucunu yazıyordu. böylelikle sandıkların kapatıldığı saat 17.00’den bir saat sonra sandık sonuçları kesinleşmişti.
akp’nin oyu %33’tü. istanbul ve ankara az oy farkla kaybedilmişti.
saat 18.00 itibariyle taksim toma’lar ve akreplerle kuşatılmış, tüm ara sokaklara çevik kuvvet ekipleri konuşlandırılmıştı.
sandığa müdahale emri
tayyip erdoğan, o an itibariyle, sandıklara müdahale emrini verdi. özellikle istanbul çok önemliydi, çünkü istanbul gece taksim’e çıkacaktı. bu olduğu takdirde, birinci parti olsalar bile iktidarda kalamazlardı. taktik ikiye bölündü: istanbul’a büyük, ankara’ya küçük bir müdahale yapılacaktı. istanbul’da gelen ilk sonuçlarda yarış başa baştı. önemli bazı ilçelerde de chp öndeydi. ankara’da da seçim başa baş gidiyordu. anadolu ajansı’na verilen emir, sonuçları geciktirmekti. böylelikle sandıkların henüz %10’unun, %15’inin açıldığını gören siyasi partiler ve vatandaşlar, sonuçları bekleyecek, şüphelenmeyecekler, bekleyeceklerdi. bu arada da akp görevlileri sandık sonuçlarını adım adım değiştirecekti. sadece istanbul değil, anadolu’nun tüm illerindeki seçim sonuçlarına da müdahale edildi. sonuçta, türkiye çapında alınan oy önemliydi. akp’nin bir ili %50 ile kazanması başkaydı, %55 ile kazanması başka.
saat 24.00 operasyon tamam, sonuçlar değiştirildi
gece 24.00’e doğru büyük oranda operasyon tamamlanmıştı. o saatlerde de başbakan balkon konuşması yapmaya çıktı. herkes başbakan’ı dinlerken, operasyon birden hızlandırıldı. başbakan 45 dakika boyunca sürekli aynı şeyleri tekrarladı durdu. çünkü niyeti mesaj vermek değil vakit kazanmaktı. konuşma bittiği zaman akp lehine oylar artmıştı.
moral bozma operasyonu
ama konuşmanın asıl amacı, moralleri bozmaktı. tayyip erdoğan büyük bir seçim zaferi ilan ediyordu. böylelikle, rakiplerinin harekete geçmesini engellemeye çalışıyordu. tam bu sırada muhalefet parti liderlerinin ekrana çıkıp vatandaşlara seslenmesi ve oylara sahip çıkın çağrısı yapması gerekirdi. ama bu çağrının sonucunda istenmeyen taşkınlıklar olabilirdi ve bu defa da tayyip erdoğan, biz sandıkta kazandık onlar sokakla milletin iradesini gasp etmeye çalışıyorlar diyecekti. tayyip, muhalefet liderlerini de çıkmaza sokmuştu. gecenin ilerleyen saatlerinde, istanbul’un oy farkı gittikçe açıldı ve ankara tapandı. böylelikle chp’lilerin enerjisi ve dikkati istanbul’dan ankara’ya kaydı. o saate kadar chp’nin elinde gözüken üsküdar, küçükçekmece, beykoz, beyoğlu gibi ilçelerde de akp öne geçti!
tarihin en büyük seçim hilesi
türkiye tarihinin en büyük seçim operasyonu, akp, mit ve emniyet eş güdümünde yürütüldü. akp’li bakanlar seçim kurullarını teftiş etti, milletvekilleri baskı uyguladı, her sandık başında onlarca akp görevlisi baskı kurdu. 500 bin kişilik bir akp görevli kadrosu, seçim sonuçlarını değiştirdi. hilenin ortaya çıkmaması için, zafer ilanı gerekiyordu. bunu da tayyip erdoğan hiç utanmadan yaptı.
muhalefet ve vatandaş ne yapmalı
şimdi muhalefete düşen şudur:
1-) bu seçimler hilelidir, sonuçlar şaibelidir, her yerde itiraz hakkı kullanılmalıdır! akp’nin %70 oy aldığı bir ilde bile, kesinlikle ve kesinlikle, oyları en az 5 puan yükseltilmiştir. akp’nin devletin kasasını nasıl soyduğu, artık belgelidir. tıpkı paraları çaldıkları gibi oyları da çaldılar ve muhalif oyları sıfırladılar. sadece bu seçim sonuçları değil, akp’nin kazandığı tüm seçimler artık şaibelidir.
her seçimde en az 10 puanlık bir hile söz konusudur.
2-) seçim hileleri vatandaşa anlatılmalı, akp’nin bir zafer kazanmadığı ilan edilmelidir. üstelik bu bir kampanyaya dönüştürülmelidir, her fırsatta ve dakika, akp’nin oyları çaldığı, milli iradeye çaldığı tekrarlanmalıdır.
3-) akp, kendisinin zafer kazandığına, muhalefetin ise hezimete uğradığına muhalefeti inandırmak istemektedir. oysa hezimeti yaşayan akp’dir. türkiye’de bir ilde değil tam 35 ilde elektrikleri kesmek zorunda kalmışlardır. tüm hileye karşın muhalefet direnebilmiş, oylarını korumuş, hatta arttırmayı başarmıştır.
4-) halk için aslında iki partili bir sistem vardır. akp ve karşısındaki güçlü parti. chp ile mhp arasında bir fark halkın gözünde yoktur. ve seçmen bu iki partiyi sandıkta tekleştirmekte, birleştirmektedir.
bu seçmen davranışı, cumhurbaşkanlığı seçiminde baskın gelecek ve tayyip erdoğan hayatının, ilk ve tek ama geri dönülemez yenilgisini yaşayacaktır. bu nedenle chp ve mhp arasında nifak tohumları ekmeye çalışmaktadırlar. türkiye’nin pek çok ilinde chp karşıtlığı yapan bir mhp’li, mhp karşıtlığı yapan bir chp’li görürseniz, bilin ki ak ajandır o. çünkü artık tayyip’in tek şansı, bu birlikteliği yıkmaktır.
5-) akp, hile ile, hırsızlık ile iktidarda kalamaz. yıkılacaktır. allah’ın bir olduğuna inandığımız gibi buna inanalım. morali bozmayalım, mücadeleyi bırakmayalım.

(alıntı) kimin yazdığımı bilmiyorum. mantıklı geldi...
(0)Tümünü Göster [21]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: