seks

seks

Tümünü Göster [25]

19338 #10  #19338
alan watts'ın taoculuk zen ve batı kültürü adlı kitabın "seks yogası" bölümünden;

--- alıntı ---
...beden adını verdiğimiz şey bir soyutlamadan başka bir şey değil aslında. bedenden söz ederek bir nesnenin evrenle olan ilişkilerini, bu ilişkiler bütünlüğü olmadan var olamayacağını görmezlikten gelerek herkesçe benimsenmiş bir düzmeceye uymuş oluyoruz. ama o gizemli, beklenmeden, aranmadan aşk denen olayın ortaya çıkıvermesiyle yalnız o kimseyle yoğun bir ilişki içine girmiş olmakla kalmıyoruz, tüm dünyayla olan ilişkilerimizde de büyük bir değişim oluyor. yalnız sevgilimizi başka türlü görmekle bitmiyor bu değişim, dünyayı da bambaşka görmeye başlıyoruz...
...iki varlık arasındaki ilişkiyi yalnız bedenleri arasındaki ilişki olarak değil, ondan daha da önde, özleri arasında bir ilişki olarak farkedebilmeliyiz.
...alışılagelmiş maneviyatçı anlayışın erkekle kadının bedensel birleşmesini insan yaşamının en kaba, en hayvansı ve en aşağı etkinliği olarak yadsımasının yabansılığı büsbütün ortaya çıkıyor. bu yadsıma karşısında doğal dünyanın ne derecede yanlış algılanıp yorumlandığını açıklıkla görüyoruz. bu yadsımayla insanın kendi bireysel varlığının dışındaki dünyayla en somut, en yaratıcı ilişkisi karalanmış oluyor. çünkü insan ancak bir kadınla seviştiği sırada yalnız kadının bedeni için değil, kendi dışındaki her şeyi de içine katarak "bu benim bedenimdir" diyebilir.
--- alıntı ---

copy paste değil alın teri.
(0)Tümünü Göster [25]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: