kezban tespit ve tanı yöntemleri

kezban tespit ve tanı yöntemleri

Tümünü Göster [1]

2371 #1  #2371
az biraz psikolojiden anlayanlar için hiç de zor olmayan yöntemlerdir.
burada sözü edilen hanımkızceğiz ve kezbanlar, kezbanlıklarını açık açık belli etmeyip moden metropol kadını ayaklarına yatarak kamufle etmektedirler. bunlar her ne kadar sex and the city kadını rolü oynamaya çabalıyorsa da, kezban olduklarını şu işaretlerden anlayabilirsiniz:

-kızımız her ne kadar kendine güvenen, aşmış kadın rolleri oynasa da, aslında tipik bir kezban özelliği olan kendine güven eksikliğinden muzdariptir. tipik bir kezban için için aşağılık kompleksinden geberir ve kendisinden daha güzel, daha başarılı, özellikle de onun yapmak isteyip basirestsizlikten ya da el alem ne der korkusundan yapamadıklarını çatır çatır gerçekleştirmiş hatunlara tahammül edemez, kıskanır, bok atar. iyice kezban olanları bu hatunları bir de orospu olarak nitelendirir. kendine güveni tam olan aşmış bir kadının diğer kadınları kıskanmak için bir sebebi yoktur.

-yanınızdaki hatunun kezban olup olmadığını anlamanın kestirme yollarından biri, sokakta ya da tv'de falan gördüğünüz herhangi bir hatunu methetmektir. karşınızdaki kezban ise mutlaka o hatuna takacak bir kulp bulur. komplekssiz, kendine güvenen, kezban virüsü bulaşmamış biriyse evet taş gibi hatunmuş helal olsun şeklinde bir tepki gösterir, sezar'ın hakkını sezar'a verir.

-tipik bir kezban cinsel konularda tutucudur. her ne kadar türk toplumundaki köylü-varoş tipi kültürden kendini soyutlamış görüntüsü verse de, iş cinseliğe gelince o kültür iliklerine kadar işlemiştir. kendi varoş namus anlayışına uymayan tarzlara aşırı tepki gösterir. kendisine, kafa yapısına ya da beğenisine ters düşen bir teklif yapıldığında teşekkürler, ama bu benim ilgi alanıma girmiyor/tarzım değil falan diyerek olayı kapatacağına ayy ben namuslu bir aile kızıyım havalarında çemkirip kıyameti koparır. kardeşim beğenmeyebilirsin, senin anlayışına uymayabilir, ama mahalle karıları gibi çemkirmenin ne alemi var?

-tipik bir kezban eli tesbihli, sikini kaşıya kaşıya balgam tüküren sokak hanzosuyla mürekkep yalamış, rafine metropol erkeğine aynı muameleyi yapar. tamam sokakta sikini kaşıyıp balgam tüküren hanzolar kadınlara öküz gibi bakıp taciz ediyor, ona istemediğin kadar çemkir, ama kültürlü, modern, kariyer sahibi biri sana ilgi gösterdiğinde ona da surat yapıp sokak krosu tacizci muamelesi etmenin alemi nedir? adam seni plaza asansöründe kıstırıp ırzına geçecek değil. ilginize teşekkürler ama ben x tipi erkelerden hoşlanırım, umarım karşınıza ilginize karşılık veren biri çıkar iyi şanslar dilerim falan de, geç. gidip dedikoducu mahalle karıları gibi millete x bana yavşadı hede hödö diye dedikodu üretmenin ne gereği var? (bunun sinik egolarını şişirmek için ucuz bir yöntem olduğunu tahmin ediyorum ben)

-yukarıdaki örneklerden anlaşıldığı üzere tipik bir kezban adabı muaşeret kurallarından bihaberdir, yani tam bir orman kibarıdır. görgülü olmak trend takip edip şarap içmek değildir. görgü kuralları ve nezaketten nasibini almış biri, insan ilişkilerinde bunu belli eder. görgüsüz, köylü, varoş lumpeni kezbanlar ise mahalle karıları gibi ortalığı ayağa kaldırır.

-tipik bir kezban yurtdışına çıkacak olursa hemen türkiye'yi özleme triplerine girip zırlar. gittiği ülkenin tarihini, kültürünü, mutfağını katiyen merak etmez, oradaki insanlara da mutlaka bir kulp takıp bok atar, o ülkenin insanlarından bir sosyal çevre edinemez. hele bir de o ülkenin hatunları kendisini cebinden çıkaracak güzellik ve donanıma sahipse, yemeyip içmeyip onlara da bok atar, orospu der. sabah akşam türk tv'lerini izler, gittiği yerin dilini bile adam akıllı öğrenemez.

-kızımız her ne kadar kariyer manyağı işkolik izlenimi veriyorsa da, en büyük hayali zengin bir koca bulup 'hayatını kurtarmak'tır. kezban geliri kendisinden düşük olan adama dünyanın en süper adamı bile olsa hayatta yüz vermez.
kezbanın büyük hayalleri yoktur, olsa da bunları gerçekleştirmek için risk almaz, düzenini bozmaz.

yukardaki maddeler ille türkçe konuşan ama türkiye'deki ilkel kezban zihniyetine sahip olmayan hatun arayanlar için yazılmıştır.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: