selahattin demirtaş

selahattin demirtaş

Tümünü Göster [52]

31715 #8  #31715
kendisi yeni görücüye çıkmıştır. tabi , zaten yıllardır, parti genel başkanlığı yapan başka bir selahattin demirtaş 'tır. kendisi tüm ülkeyi kucaklayacak cumhurbaşkanıdır. tabi, kürt milliyetçiliği yapan bir partinin genel başkanı başka bir selahattin demirtaş 'tır.

bdp üzerinden hareket edersek, bu partiye pkk 'lı dersek tepkiler, eksiler ve silinmeler gelebilir o yüzden demiyorum, ortalığı germenin manası yok.. ancak, bdp ve türevleri siyasi yaşamlarını kürt siyasetinden, aslında birazda ağa babaları tayyip erdoğan gibi mazlum edebiyatı üzerine kurmuş bir partidir. antalya 'da elektriği olmayan köylerden, afyon 'da kardan dolayı 6 ay gidilemeyen köylerden bahsetmezler hiç, varsa yoksa, diyarbakır 'ın doğusunu mevzubahis yaparlar. pkk 'nın eylemlerini, dostlar alışverişte görsün diye kınarlar, ama pkk 'lı teröristlerle sarılmaktan çekinmezler. abdullah öcalan 'ın terörist değil de sevgi kelebeği, barış güvercini olduğunu iddia ederken hiç utanmazlar, çekinmezler. başbakan 'ın marifetleri (!) konusunda nedense hep karnından konuşurlar, muhalefet partisi olarak, iktidar partisinden daha çok diğer 2 muhalefet partisini eleştirirler.

işte bu partinin genel başkanı da aynı felsefenin yansımasıdır. barış süreci, barış süreci der ama toplumun hassasiyetlerini bilmezmiş gibi apo başkanın heykelini dikeceğiz demekten çekinmez. barış sürecini sadece kendine yontmaktan çekinmez, ülkenin son 5 yılda yaşadığı toplumsal olayların hemen hemen hiçbirinde somut, samimi bir tepki vermez (bkz: gezi parkı eylemleri) (bkz: soma faciası), (bkz: 17 aralık yolsuzluk soruşturması).

hala ve hala bu ülkenin tamamını kucaklayacağından bahsediliyor, gülmemek elde değil. tamam, bu ülkeye kim cumhurbaşkanı olursa olsun, bu saatten sonra ülkenin tamamına hitap edemez, birileri sağolsun, ülkeyi çok güzel böldüler, ama bunu yapabilecek son aday da selahattin demirtaş 'tır.

ve ayrıca, seçmenlerinin en az %90 'ı, olursa, 2.turda recep tayyip erdoğan 'ı destekleyeceklerdir. sanırım bu bile yeterli bir argümandır kendisi hakkında..
(0)

Tümünü Göster [52]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: