internet

internet

Tümünü Göster [5]

37563 #2  #37563
eğitim alanında devrim yapmış, underground bir biçimde insanları eğiten meret.

internet'ten önce eğitim alanında özel sektöre ve devletlere bağımlı konumdaydık. durumu iyi olan en iyi ihtimalle özel ders alabilmekteydi. günümüzde ise internet sayesinde açık kalp ameliyatının bile nasıl yapıldığını öğrenebiliyoruz. (siz yine de denemeyin derim)

sırf youtube'dan bile, kendi kafasına göre eğitim video'ları çeken insanlar sayesinde acayip şeyler öğrenmemiz mümkün. bir de bu işi profesyonel anlamda sırf reklam geliri karşılığında yapan insanlar var. bunları geçin azıcık para harcayarak udemy, khan online gibi sitelerden onlarca şey öğrenmeniz mümkün. coursera gibi sitelerden ise dünyanın en büyük üniversitelerindeki hocalardan direkt ders alabiliyoruz.

türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, şimdilik tek dezavantajımız ingilizce problemlerimiz olarak görülmekte. kişi ne kadar iyi bilirse bilsin, yine de ana dilde eğitim başka bir şey arkadaş. boşuna bağırmıyor millet ana dilde eğitim diye. şu internet dünyasındaki derslerin 10 da 1'ini türkçe olarak alabilsem okulu falan bırakır kişisel gelişimimi internete emanet ederim. gerçi türkçe kaynaklar da az buz değil ancak henüz yetersiz düzeyde.

tahminim şudur ki, gelecekte okullara ihtiyacımız kalmayacak. kimse bizi üniversite bitirmedi diye hakir göremeyecek. çünkü gelecekte kendisini internet üzerinden geliştirmiş insanların hegemonyası kurulacak. belki de kimin hangi eğitimleri aldığını track edebileceğimiz sistemler olacak. kimse üniversite, lise bilgilerini sallamayacak. sırf eğlence için dahi insanlar nice bilgileri öğrenebilecekler.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: