izmir

izmir

Tümünü Göster [31]

39220 #12  #39220
orta halli gelir sahibi, memurluk, hizmet, şatışta veya üretim sektörü dışında bir çalışan iseniz, hele de izmir merkeze yakın bir yerde yaşıyorsanız ömür geçer bu şehirde. tabii bir de petkim-socar-tüpraş'tan birinde çalışıyorsanız.

amaaaaa.

aması var, zira tutar da bana iyi maaşlı üretim sektöründe çalışılacak bir iş var mı derseniz, yok anam. ha hiç mi yok? olanların ya maaşı az, ya da ne idüğü belli değil. sanayi anlamında bursa ve hemen dibindeki manisadan bile az gelişmiştir, hiç bir kariyer imkanı vermez, vaat bile etmez. kendinizi kapana kısılmış gibi hissedersiniz.

"osb'si yok mu ya la" diye soranlara selam olsun. çelik konstrüksiyon imalat atölyeleri ve market depolarının bir arada olduğu ulukent sanayi, bir de çiğli de atatürk osb var. atatürk osb nispeten iyidir, ama sunduğu imkanlar kısıtlıdır. sizi manisada çalışıp izmirde oturmaya zorlar. 

"manisa izmire uzak değil yea" diyenler, bi selam da size. bornova'da veya hadi zorladın karşıyakada oturuyorsan değil. ve ne yazık ki izmirdeki her 5 kişiden 4'ü buralarda oturmuyor anacım.

insanı da bi tuhaftır, kimse kızmasın. bariz istisnalar hariç; izmir'de tanıdığım yamuk adamların hepsi izmirli iken, düzgün insanların hemen hepsi izmir dışından gelmiş/göçmüş insanlardı. bana mı denk geldi bilmiyorum orasını. ve fakat ben sevemedim.

insanlar çok rahat, ve niyedir bilinmez çalışmayı sevmiyor, sevenlerse çıldırmış. arası yok.

kızları konusuna hiç girmiyorum. soyumuz olur da kurursa, da izmirden türeyip üreyelim. güzel insanlar. güzeller. valla. oradaki ex-sevgilim'i de yad edeyim buradan. okur mu ki acaba lan... bitmeyeydi keşki :/
(0)

Tümünü Göster [31]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: