ırak ve şam islam devleti

ırak ve şam islam devleti

Tümünü Göster [42]

39663 #13  #39663
konuya biraz objektif bakalım;

zamanında ortadoğu'ya hakim olmak isteyen emparyalist güçleri, şuan ışid'in kaydettiği videolardan çok daha acımasız şekilde işkence, infaz, tecavüz vb. gerçekleştiriyorlardı. onlar yaptığı zaman vatansever askerler oluyorlardı. fakat aynı şeyleri yapan ışid olunca, internete koyunca ve müslüman olunca terörist damgası yedi ve bunların arasında tecavüz ve işkence yoktu. bu savaş intikam savaşıdır, içinde olmayan ya da dibine girip araştırmayan hiç kimse bilemez, anlayamaz. empati gücünüz ne kadar güçlü olursa olsun yetmez.

ırak ve şam islam devleti zamanında kendisine karşı yapılan zulümün intikamını devlet kurarak almaya başlamıştır. kendisine katılanları korur, kendisine karşı savaşanları infaz eder. eğer etmezse ilerde kendisi infaz edilir. çoğu batılı bu anlaşmayı çözemez, terörist ilan eder.

örnek video(+18): ışid'in safevi güçlerine yaptığı infazlar

linki verilen video haberlere kadar düşmüştür. fakat çoğu haber başlığı: "ışid sivilleri vuruyor!", "ışid rastgele insan öldürdü." olmuştur. bunu gören primci halkımız hemen videoları sosyal ağlarda "ışid teröristleri" diye paylaşıp yaptığı primi izlemiştir. fakat öldürülenlerin zamanında emperyalist güçlerin destekçisi olan safevi ordusu mensupları olduklarını bilemez.

demem şu ki, her konuya tarafsız yaklaşan entel insanlar, bu konuları araştırmadan önyargıda bulunmasınlar. ışid'in diğer teröristlerden tek farkı yaptıkları infazları video olarak kaydetmesi ve paylaşmasıdır. ortadoğu'nun kaderi bu, yapacak bir şey yok malesef.
(2)Tümünü Göster [42]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: