pkk

pkk

Tümünü Göster [37]

41865 #18  #41865
bugün güneydoğu'da yaşananlar aslında taslağı hazırlanmış işlenişi spontane bir sistematik üzerinde ilerliyor. hani ben tayin edemem mimarı kim amelesi kim. derinlemesine bilmem mümkün olmasa da yapılan tespitler ibretlik olabiliyor kimi zaman. demek ki terör örgütünün de başına bela olan bir terör örgütü olabiliyormuş. güler misin ağlar mısın? ismine ısıl diyeni var ışid diyeni var. çokta önemli değil zaten.
işin acı kısmı da ülkenin 25-30 senedir parazit gibi bünyesinde barınan bu örgüt kendisine,sözde temsil ettiği halkına yapılan saldırıya 3 gün dayanamadı da yine döndü dolaştı yediği kaba tükürdüğü yerden yardım dilendi.sen hem ülkeyi karıştır yıllarca kan dök,sonra gel kan dökülüyor diye yardım iste kobani'de falan.birde çık de ki eğer burası düşerse sıra size gelecek.sıra zaten bize gelmiş türkmenlere yardım etmeyen devlet senin büyütüp eline keleş verdiğin pek bir masum halkına mı yardım edecekti?geçiniz.bir savaş belli ki olacak ama bu örgütün destek verilmesi için yaptığı girişimlerle değil beğenelim ya da beğenmeyelim devletimizin ve bu işi tasarlayanların direktifleriyle olacak(düşünün ne için neye göz yumulabiliyor).bu örgüttekiler gibi ciğeri 5 para etmeyen haysiyetsizlerin arzularına göre değil.askerin örgütle omuz omuza savaşacağı fikri bile kan donduruyor.
bana,ülkeme,bu ülkenin askerine,siviline nelere malolur sınırımızda geçecek bir savaş açıkçası bilmiyorum.nedenlerini ve sonuçlarını iyice tartamayacağımız bir duruma yürüyoruz.dönülmez yoldayız bu sefer sanki,nedense olmamamız gereken noktadaymışız gibi hissediyorum.eğer yaptığınız diplomasinin,aldığınız kararların,verdiğiniz insiyatiflerin yönü şaşmışsa ellerinizdeki kanı hiçbir dünyada temizleyemeyeceksiniz.
(0)

Tümünü Göster [37]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: