almanya'ya ilk kez gideceklere öneriler

almanya'ya ilk kez gideceklere öneriler

Tümünü Göster [1]

50092 #1  #50092
- geldiğiniz ilk gün gözünüz etrafta kebapçı, dönerci ya da türk bir dükkan arasın. bulduğunuzda gidin, konuşun. ufak ufak yaşadığınız kenti, yaşamı ve kıstasları tanımanıza yardımcı oluyorlar. benim tanıdıklarım bana çok yardımcı oldular. yalnız ortadoğululardan uzak durmanızı öneririm. kabile halinde geziyorlar ve pek tekin değiller.

- bir aydan daha uzun süre kalacaksanız ve "oturum izniniz varsa", kendi gsm operatörünüzü yurtdışına açtırıp boş yere tl harcamayın, "o2" gsm operatöründen hatta tanımlı, euro bazlı, uygun bir internet, sms ve konuşma tarifesi* satın alın. ha oturum izniniz yoksa, diyorsanız ki turistim, alacağınız tarife 1 aylık olup daha pahalıya gelir.*

- bir aydan daha uzun süre kalacaksanız ve sıklıkla kentler arası* tren yolculuğu yapacaksanız, size en yakın hauptbahnhof'tan aylık bir bilet satın alın**, hauptbahnhof'ta tek kişilik bilete* her keresinde 10 €'nun üzerinde para ödemeyin.

- "ja!" markalı ürünler alın, inanılmaz ucuz. ayrıca birçok içecek depozitolu olduğundan*** bitince çöpe atmayın, paranıza yazık. en yakın market ya da benzinliğe getirin, depozitonuzu geri alın. bu bağlamda "ja!" markalı bir buçuk litrelik 6'lı maden suyu çok hesaplı, 2.64 €'dan 1.50 €* kurtarıyorsunuz. depozito ücretleri.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: