muhammed eminoğlu

muhammed eminoğlu

Tümünü Göster [20]

50219 #19  #50219
evet herkese merhaba. kendisinin stres atmak ve birkaç farklı amaç için bir süre ekşi sözlük'te yazdığı doğrudur. hakkımdaki ithamlara gelecek olursak ekşi sözlük'teki izmir çomarı başlığı altında yazan şeyler anadolu çomarı ithamının karikatürize ederek bir başka kesime yöneltilmesinden başka bir şey değildir. denge önemlidir, denge mühimdir. anadolu çomarı kavramının genellenmesinin, yoğun olarak kullanılmasına karşın birisinin bunu karşı tarafa uygulaması gerekiyordu. iş zira çığırından çıkıyordu. ben de tuttum, anadolu çomarı ithamında kullanılan argümanlara benzeyen şeyleri karşı tarafa uyarladım. yazdığım entry'lerin caps'lerini almanıza cidden hiçbir lüzum yok zira onlar duracak. durmak da zorunda, birileri halka karşı genelleyerek yönelttikleri ithamların tadına bakmalılar zira.

şimdi gelelim izmirlileri gerçekten çomar olarak düşünüp düşünmediğime. hani trollük mü bu acaba denmiş ya. o konuyu açalım. ben hiçbir insanın çomar olmadığına, bu denli bir aşağılamanın gerekli olmadığına kanaat getirmiş bir insanım. hatta izmirlilerin gayet kibar ve gelişmiş insanlar bile olduklarını düşünürüm. daha önce de bunu yazmış olmam gerekli bir yerlerde, karşılaştığım en kibar ve nazik halk kesinlikle izmirlilerdir. yani kimsenin gerçekte çomar olduğunu falan düşünmüyorum.

peki neden bunu yazdım? birinin yazması gerekiyordu. doğada, evrende denge şart. ben de kendimce anadolu çomarı kavramını karikatürize edip izmirlilere uyarladım. çok tepki aldım ve küfür yedim doğal olarak. ama bunlar önemsiz. sığ bir dille yazılmış olmasının sebebi yine uyarlamadan kaynaklı. çünkü anadolu çomarı ithamı da sığ bir dille yapılıyor. elbette ki bunun karşıtı olan kavram da sığ bir dille yapılacaktı. anadolu çomarı diyen insanlara çomar denmesinin ne derece kötü olduğunu düşündürtebildiysem ne mutlu bana. izmir çomarı ithamının sığ olduğunu görebilenler eminim ki anadolu çomarı ithamının da sığ olduğunu görebilecekler. ha bu bir trollük müdür? trollük kavramı eğer gerçekten düşünmediğin bir şeyi, düşünüyormuş gibi yapıp ortaya koymaksa eğer bu bir trollüktür. başka da savunmam yok.

neden ekşi sözlük'te yazdığıma gelirse, 1 aydır falan hem stres atmak hem de bilgi almak için ekşi sözlük'te takılıyorum. üzerinde çalıştığım bir projenin (okula yetişmesi gereken bir proje, zira bitirme projesi) ayrıntılarına vakıf insanlar ekşi sözlük'te bulunduğundan (mesajlaşma, entry okuma ve ekşi duyuru'yu kullanma süreci) bu sürece başlamış oldum. bu süreçte dün büyük ölçüde bitti, çoğu gitti azı kaldı diyebilirim. ha bu süreçte alter sözlük'le ilgili olarak backlink verdirmeye çalıştım(ufak çapta reklam verme + makale karşılığı link alma süreci) . sözlüğe sözlük içinden katkım olmasa da google rank'ta değer kazanabilmesi için bununla uğraştım. okul işlerinin azalmasının ardından daha yoğun bir biçimde uğraşabileceğim.

sonuç olarak 2 savunmamı şu şekilde veriyorum;

izmir çomarı ithamım kendi düşüncelerim değildir, anadolu çomarı ithamının karşıtının ortaya konup empati yapılmaya çalışılmasını sağlamaktır. bunu ilk kez de değil, alter sözlük açılmadan önce defalarca kez yaptım. yine yaparım. pişman değilim. değilse hiçbir insanın çomar ifadesini hak etmediğini düşünüyorum.

ekşi sözlük'te takılma nedenim de çoğul olarak projemle ilgili, mesajlaşma sistemiyle bazı insanlara ulaşmam gerekiyordu, orayı kullandım. kullanırken de orada takılmamdan ötürü stres atmak amacıyla orada entry yazdım.

şimdilik bu kadar eğer kafanıza takılan yer olursa mutlaka sorun zira yanlış anlaşılmak beni üzer.
(0)

Tümünü Göster [20]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: