cumhuriyet halk partisi

cumhuriyet halk partisi

Tümünü Göster [74]

55467 #10  #55467
üyelerinin, gönül verenlerinin vatanperverliklerinden kesinlikle şüphe duymadığım ancak yaşadığı dönüşüm süreciyle, saygımı git gide yitirmeye başlamış olan parti.

kendileri hakkında şöyle bir anektodum var:
lisede ben ülkücüyüm, chp'li arkadaşlar, ödp'liler hatta bir tane de numunelik kürtçü arkadaşımız vardı. numunelik diyorum çünkü o zaman moda değildi o yüzden ''aaa selocan çok şikiiir'' diyen ergenler göremezdiniz. chp lise sorumlusu arkadaş beni hem sohbet, hem de göreyim diye ilçe binalarına davet etti. içeri girdim, oturduk, ablanın biri girdi içeri elinde çaylar, utandım kızardım, kibarca teşekkür edip aldım çayı, muhabbet vs. yarım saat sonra ben toplantıya yetişmek üzere çıkacağımı belirttim, arkadaşa kibarca teşekkür ettim, çay bardağımı aldım götürüyorum, ''zahmet etme'' dedi. dedim ''olur mu öyle şey, sana bulaşık kitleyecek halim yok''. çocuk şaşkın bir şekilde suratıma bakıp, ''ben yıkamıyorum ki getiren abla müstahdem o yıkıyor'' dedi. yüreğim ağzıma geldi, tutamayıp bağırmaya başladım, ''utanmadan benim içinde olduğum hareketi küçük burjuvalıkla eleştiriyorsunuz kendi pisliğinizi koskoca kadına temizlettiriyorsunuz bu ne kepazeliktir'' vs. diye. arkadaş şaşkın bir ifadeyle tepkisiz oturmaya devam etti, başka bir şey demedim sonuçta kadını da işinden etme ihtimalim olabilirdi. götürdüm bardağımı, abla ayaklandı hemen hışımla elimden bardağı almak için, ''zahmet etme ablacım sen lütfen buyur otur'' dedim. olmaz falan dedi sonra suratımdaki ifadeden sinirli olduğumu anlamış olacak üstelemedi, yıkadıktan sonra çay için kibarca ablaya teşekkür edip ayrıldım. bir daha da herhangi bir chp ilçe binası kapısından içeriye adım atmadım. bu ilçe chp'nin kalesi olarak bilinen bir yerde, çoğunlukla tüm chp'liler belediyeyi kullandıkları için işlerinde tek bir daire, öyle çok büyük bir yer de olmazsa olmaz bir durum değil yani. bu tip bir çok hareketi de aktif siyasetin içinde olduğum dönemde gördüğümden, antipatik gelmekteler kendileri.

zorunlu edit: ironi'de beceriksizlik örneğidir, evet ironinin olayı zaten çok ciddi olduğunu düşündürüp, aklı selimlerin küçük işaretleri yakalamasını sağlamaktır ancak, kimseye kızmıyorum, yeni yeni deniyorum ben de olmuyorsa olmuyor. aslında gerçek hayatta daha iyi yapıyorum bunu valla bak.
(4)

Tümünü Göster [74]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: