cumhuriyet halk partisi

cumhuriyet halk partisi

Tümünü Göster [74]

56766 #17  #56766
tabanını yansıtmayan parti.

chp'ye oy veren kesim türkiye'nin en seçkin topluluğu. daha eğitimliler, daha iyi ekonomik şartlara sahipler, daha kültürlü,bilinçli ve saygılı insanlar. türkiye şartlarında; en yaşanılabilir kentler,ilçeler hatta semtler yine chp seçmeninin ağırlıkta olduğu bölgelerdir. her türlü insan bu seçkin topluluğun arasında özgürce yaşayabilir. medeniyetin ve uygarlığın ne demek olduğunu bu kitle sayesinde türkiye' de görürler.

ve son genel seçimlerde şunu da görmüş olduk; alınan 11,518,070 oyun neredeyse tamamı ,etnik olarak, türk asıllı seçmenden. zira, hdp mavrasıyla birçok chp'li kürt'ün oyunu bu partiden kaydırdığını söylemek, yanlış olmasa gerek. üstelik, bazı türk asıllı seçmenin de hdp'ye kayması bu tezin doğruluğunu perçinler nitelikte.

senin seçmenin, halk arasında, beyaz türkler diye anılan kişiler. kemik oylarını bu kitle oluşturuyor. fakat, yine de, hdp güzellemeleri yapmaktan ve ulusalcı kesimi bastırmaktan geri durmuyorlar.emine ülker tarhan, muharrem ince gibilerin artması gerekirken;bilakis malum şahısların çoğalması daha bir rahatsız edici. hem seçmenlerinin hoşnut olmadığı ya da memnun kalmadığı adayları, ısrarla, listelere sokmaktan da vazgeçmiyorlar. keza, belediye başkanları da öyle. izmir belediye başkanı, çanakkale belediye başkanı, tekirdağ belediye başkanı göze batan örneklerden. kimse memnun değil fakat parti aday gösterdiği için oy atıyorlar.

şayet alles im wasser' in bahsettiği gibi chp de ''bop''tan nasibini almışsa; bu seçmen ne yapsın? başka partiye toplu bir geçişin zorluğu ortada. ve gün geçtikçe chp'ye olan güvenimizi de yitirmekteyiz.


bize yeni bir kan lazım, azizim.

nasıl ki; erdoğan akp seçmeninin zihin dünyasının vücut bulmuş hali ise bize de chp' ye oy atan 11,518,070 seçmenin düşüncelerini temsil eden bir lider lazım.

ki böyle giderse chp' ye son oyumu 1 kasım' da atmış olacağım. ve benim gibi düşünen birçok kişinin de varlığından eminim.
(0)

Tümünü Göster [74]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: