8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

Tümünü Göster [38]

56878 #2  #56878
13 ekim'de demokratların ilk munazarasinin gerçekleşeceği seçimler. demokratlar cephesinde hillary clinton bernie sanders karşısında hala 53'e 38 önde. lakin bu dengenin iki ay öncesine kadar 75-15 olduğunu düşünürsek ve bernie reyiz'in tanınırlık konusunda özellikle azınlıklar düzeyinde sorunlu olduğunu düşünürsek orada bir süpriz yaşanabilir (ki bence de yaşanmalı). demokratlar cephesinde resmen david vs goliath durumu var. bernie sanders süper pac kurmadı, tamamen ufak bağışlar ve gonullulerle kampanya yürütüyor.

cumhuriyetçi parti cephesindeyse donald trump'i durdurabilecek bir babayiğit hala çıkmış değil. herifin oyları %30 sınırına dayanmış durumda ki en yakın rakibiyle* arasında 12 puan fark var. jeb bush ise %10'un altına inmiş durumda. trump zannedilenin aksine partinin müesses nizamiyla her geçen gün kanlı bıçaklı hale geliyor ki aslında popülaritesinin bir sebebi de biraz bu

aslında bu seçimler şimdiden büyük suprizlere gebe. pek çok insan birkaç ay öncesine kadar jeb bush vs hillary clinton gözüyle bakıyordu. ancak cumhuriyetçilerde donald trump, demokratlar da bernie sanders dengeleri ciddi derecede sarstı.
(0)Tümünü Göster [38]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: