milliyetçi hareket partisi

milliyetçi hareket partisi

Tümünü Göster [26]

62279 #10  #62279
hâlâ daha bu partinin oy kaybının sebebini dışarıdan hdp destekli chp koalisyonuna hayır dediği için yaşadığına inanan sivri zekâlı analistleri gördüğümüz parti. sözde akp'yi devirmek için hem geçmişte siyasi partnerliğini yapmış hem de cumhuriyetin temel kazanımları ile sorunu olan yol arkadaşı pkk'nın desteğini elinin tersiyle ittiği için oy kaybı yaşadığını ciddi ciddi inanıyor musunuz yoksa algı mı yönetmeye çalışıyorsunuz? dostlar pkk ve onun gerek siyasi gerek sanal uzantıları sonuna kadar mücadele edilmesi ve görüldükleri yerde kafası ezilmesi gereken bir oluşumdur. bu konuda mhp'lilerin ve türk milletinin tavrı nettir. hiç bir mhp'linin hdp ile koalisyona hayır dendiği için partiye küstüğü falan yok. buna inanacak kadar saftirik ve gerizekalı olmayınız. önünüze konulan her şeye inanmadan önce iki rekat sorgulayınız. bu partinin oy kaybetmesinin tek sebebi tabanda artan bahçeli hoşnutsuzluğudur. partiyi ahtopot gibi saran godomanlar sinan oğan, merak akşener gibi gelecek vaad eden, genç ve dinamik isimleri seçime haftalar kala ekarte ettiler. siz bunun tabanda nasıl rahatsızlık yarattığının farkında mısınız? lan ne farkında olacaksınız size böyle bir şey söylenmediki. bunun en basit örneği ığdır'dır. ığdır gibi mhp'nin geleneksel bir kalesi almaması gereken kararları ile önce mahalli yönetim olarak ardından vekil sayısı olarak hdp'ye kaptırıldı. sinan oğan'ın ihraç edilmesi ile de dünkü seçimlerde mhp seçmeni kendi partilerine değil akp'ye yüklendi. bu mersinde de böyle, adanada da böyle bütün türkiye'de böyle. mhp tabanı belki de türkiye'deki en bilinçli seçmendir. önüne her konanı yemez bir sonraki seçimde partiye tokadı indirir. öyle sizler gibi önüne her konan otu yiyen koyun bir seçmen kitlesi yok.

dün mhp seçmeni akp'ye şu mesajı verdi: "terörle müzakere değil mücadele edilir. bunu öğrendiğin iyi oldu. ülkenin en mühim meselesi terör sorunudur ve dört aydır sürdürdüğün kararlılığı görüyoruz. böyle devam et biz senin arkandayız türk'ün gücünü göster." şayet akp sözde çözüm sürecini buzdolabından çıkarıp yeniden terörle müzakereye başlarsa 2019'da mhp seçmeni bu sefer de akp'ye şamarı indirir bundan hiç şüpheniz olmasın.

hdp ile koalisyona hayır dendiği için oy kaybetmiş he mi? siz bu kafayla nah iktidar olursunuz. mhp tek başına iktidar olur ama siz olamazsınız.
(0)Tümünü Göster [26]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: