8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

Tümünü Göster [38]

63187 #4  #63187
8-kasim-2016-abd-baskanlik-secimleri 563c380d03fc2.jpg
son hızla devam etmektedir
cumhuriyetçi parti cephesinde donald trump-ben carson ikilisi %25-30 bandında oy olarak yarısı önde götürüyor. her ne kadar bir iki ankette ben carson birinci çıksa da ekseriyetle trump önde.

geçtiğimiz günlerde cumhuriyetçilerin üçüncü münazarası vardı. jeb bush ile marco rubio birbirine girdi. hayır bir de bu ikisi arasında politika farkı da yok, aksine jeb bush zamanında rubio'ya kol kanat germiş bir isim. laf dalaşında rubio daha baskın çıktı. asıl bomba olaysa moderatörler adaylara hafif zor sorular sordular ve adaylar bir anda medyaya saldırmaya başladı. cnbc moderatorleri "ya arkadaşım sen bütçeyi dengeleyecegim diyorsun da zenginlere vereceğin vergi indirimleri 15 trilyon dolar bütçe açığı yaratıyor, ne ayaksiniz" tadında sorular sordu. barack obama da sonrasında taşak geçti, "ulan lafa gelince putin'i şöyle benzetecegim böyle benzetecegim diye atıp tutuyorsunuz, daha iki gazeteciye karşı dik duramiyorsunuz" diye
Obama rips into 2016 GOP field, mocks their debate complaints

demokrat parti yarısı ise inanılmaz les durumda. hillary clinton bernie sanders reyizi önce cinsiyetçi sonra da ırkçı olmakla suçladı. olayda bernie sanders'in "kırsal kesimde silah kültürü ile şehirlerdeki silah kültürü farklı" demesi. hillary "sanders kırsal-şehir ayrımı derken beyazlar sorumludur zenciler sorumsuzdur" demek istiyor falan dedi.
Hillary Clinton Is Stepping Up Her Smear Campaign Against Bernie
Hillary Clinton’s anti-Sanders smears are completely out of control: Why her latest Bernie broadside is utterly hypocritical

anketlerdeyse hillary 20-25 puan önde. hillary'nin en büyük avantajı zenciler. beyazlarda 44-38, hispaniklerde 51-41, diğer irklarda 37-24 hillary önde. ancak zencilerde 79-11 önde. bu zenciler enteresan insanlar. 2008'de barack obama'yi da uzun süre desteklememislerdi. ne zaman obama ıowa'daki on seçimleri kazandı o zaman desteklemeye başladılar. hayır bir de hillary'nin nesini destekliyorlar onu da anlamış değilim.
(0)Tümünü Göster [38]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: