8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

Tümünü Göster [38]

64533 #5  #64533
son gaz devam etmektedir

cumhuriyetçi parti cephesinde donald trump coşmaya devam ediyor. %30-%35 bandına çıktı gibi ve herifin düştüğü yok aksine yükselmeye devam ediyor. artık iş iyice zıvanadan çıktı ki cumhuriyetçi partinin liderleri trump'a karşı negatif reklam yapmayı düşünüyorlar.

ikinci aday olan ben carson cephesi ise sallantıda. ben carson politika konuşmayan bir başkan adayı. adam kendi tövbe hikayesini anlatıyor daha çok. anlattığına göre gençliğinde çok agresifmis arkadaşını bıçaklamaya kalkmış ama bıçak kemere gelmiş ve bıçak kırılmış, annesine çekiçle saldırmış ancak sonradan isa ile tanışmış ve mutlu mesut bir adam olmuş. ancak cnn ortaya çıkardı ki böyle bir olay hiç yaşanmamış. ben carson'in gençliğini bilenler "sessiz sakin bir çocuktu" diye anlatıyor. ve herif su anda gençliğinde ne kadar psikopat olduğunu ispatlamaya çalışıyor.

daha alt cephede ise marco rubio ile ted cruz yükseliyor. ancak ikilinin arasına kara kedi girdi gibi. ama ikisi de trump ve carson'in gerisinde, %10 bandında takiliyorlar. aslında cumhuriyetçi parti için ideal bilet marco rubio/john richard kasich ama su ortamda zor gözüküyor.

13 kasım 2015 paris terör saldırıları geçici bir 9/11 etkisi yarattı, bir de bu aralar amerika'ya 10 bin suriyeli mülteci gelecek. bu tarz durumlar şahin kanadın işine gelir. ama bence kalıcı bir değişiklik olmayacak.

demokratlar cephesindeyse gectigimiz gunlerdeyse son entry'den bu yana once bir forum sonra da cumartesi aksami ikinci munazara yapildi. bernie sanders ile hillary clinton birbirine girdi.

olay da su...konu bankacılık reformu. bernie sanders "hillary'nin bankacılık reformu planı oldukça zayıf. su ana kadar hiç bir siyasetçi görmedim ki petrol firmalarından ya da bankalardan tonla para alıp (ki clintonlar 2001'den bu yana sadece konuşma parası adı altında 125 milyon dolar para aldı wall street'ten..kampanya bağışlarını saymıyorum bile) seçmenlere "ya bakmayın para aldigma, kararlarim bagislarimdan bağımsız" diyebilsin. birbirimizi kandırmayalım o bağışları yapanlar aptal insanlar değil, karşılığında birşey alacaklarını bildikleri için bağış yapıyorlar. o yüzden ben büyük firmalardan ve wall street'ten bağış almıyorum. benim kampanyam ortalama 30 dolar bağış yapan 1 milyondan fazla insandan tarafından finanse ediliyor dedi

hillary clinton ise "bir dakika senatör benim durustlugume saldırıyor. ben new york senatoruydum ve 11 eylül saldırıları nereye yapıldı. manhattan'a yapıldı yani wall street'in olduğu yere. manhattan'in yeniden insaasinda çok çaba harcadım. bu yalnızca ekonominin düzelmesine katkı sağladığı gibi ülkemize saldıran teröristlere de yanıt nitelegindeydi" gibi abuk bir cevap verdi.

bütün twitter "ne alaka amk" moduna girdi, moderatörler de en son "sahi hillary hanım...ne alakası var ulan diye sordu. abla da yanıtım yanlış anladıysa özür dilerim" gibi bir yanıt verdi de. cumartesi akşamından bu yana herkes bu yanıtla taşak geçiyor.

Hillary Clinton invoked 9/11 to answer a question about Wall Street, and Twitter was not happy
Hillary Clinton Botches Wall Street Questions
Hillary Says It’s OK That She Takes Wall Street Money Because of Women and 9/11
Morning Joe Rips Clinton’s 9/11 Excuse for Wall Street Donations: ‘Ridiculous,’ ‘So Craven’
Commentary: Hillary Clinton invoked 9/11 to defend her ties to Wall Street. What?
Hillary: Wall Street Supports Me Because of 9/11
Wall Street, 9/11, and the extraordinary cynicism of Hillary Clinton

ancak münazaradan sonra anket çıkmadı henüz. cbs news/times anketinde hillary 52-33, ıpsos/reuters'ta 51-35 önde.
(0)Tümünü Göster [38]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: