8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

Tümünü Göster [38]

67576 #10  #67576
9 şubat akşamı gerçekleşen new hampshire seçimleriyle devam eden. eyalet sonuçları için New Hampshire Primary Results

demokrat parti cephesinde beklenildiği gibi yarısı bernie sanders kazandı. yalnız anket ortalamaları sanders'in 13-14 puanla kazanacağını gösterirken su anda fark 22 puan ki hala açıklanmayan sandıklar var. sanders zafer konuşmasında klasik mesajlarının ötesinde taraftarlarından bağış istedi ve su anda actblue sitesi neredeyse çökmüş durumda. amcam su ana kadar 3.7 milyon bireysel bağış topladı ve ortalama bağış miktarı 27 dolar. büyük ihtimalle bugün yarın 4 milyonu geçer.

detaylara baktığımızda sanders 65 yaş üstü seçmenler ve yılda 250 bin doların üzerinde kazananlar dışında her segmentte hillary clinton'i geçmiş durumda. asıl çarpıcı durumsa kadınlarda özellikle genç kadınlarda hillary'yi ezmiş olması. sonuçta hillary seçilirse ilk kadın başkan olacak. ancak son birkaç günde hillary cephesi iki tane büyük salaklığa imza etti. birincisi feminist ikonlardan hillary destekçisi gloria steinem, bill maher'in şovunda "genç kızlarla oğlanlarla tanışmak için bernie'ye oy veriyor" dedi. üzerine hillary mitinginde eski dışişleri bakanı madeleine albright "kadınlara yardım etmeyen kadınlar için cehennemde özel bir yer var" diye konuştu (ki bunu hillary'nin yanında söyledi). tabi millet ana avrat sövdü.
Hillary Clinton Backer Urges Pulling Gloria Steinem and Madeleine Albright From Campaigning

cumhuriyetçi parti cephesindeyse anketlerde tahmin edildiği gibi donald trump birinci oldu. new hampshire'de esas yarış kim ikinci olacak yarisiydi. normalde ıowa onsecimlerinden sonra marco rubio'nun parti müesses nizaminin adayı olacağı konuşuluyordu. ancak rubio'nun cumartesi akşamı munazarada zicmasi oyları ohio valisi john kasich'e çevirdi ve kasich ikinci oldu. aslında cumhuriyetçi parti istese trump'i sikebilir. ancak aynı seçmen kitlesine hitap eden 5 aday olunca trump %30-35 oyla birinci olmaya devam edecek. tahminim carly fiorina ve chris christie'nin yarıştan çekileceği.
(0)Tümünü Göster [38]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: