8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

8 kasım 2016 abd başkanlık seçimleri

Tümünü Göster [38]

68129 #17  #68129
özellikle republican party cephesindeki kaosun dikkat çektiği seçimler.

1 mart'tan sonra çok ilginç bir şekilde 2012'de cumhuriyetçilerin başkan adayı olan mitt romney duruma el attı. ku klux klan'in seçimlerde donald trump'i desteklemesi ve trump'in bu desteği reddetmemesi cumhuriyetçilerde "yeter artık amk" modu yaratmış durumda. utah'ta yaptığı konuşmada romney donald trump'i yerden yere vurdu. her ne kadar alenen söylemese de anlaşmalı kurultayı işaret etti, bir çeşit tatava yapma bas geç çağrısında bulundu. herhangi bir eyalette kim trump karşısında daha güçlüyse herkes ona oy versin derdi. ohio'da john kasich, florida'da marco rubio. amaç trump'i yenmekten ziyade trump'i 1237'nin altında bırakmak.
Transcript of Mitt Romney’s Speech on Donald Trump

2 gün önce düzenlenen cnn munazarasiysa tam bir karmasaydi. genel olarak marco rubio ve ted cruz, mitt romney'in konuşmasında işaret ettiği yerlerden trump'i yerden yere vurdu. mesela konulardan bir tanesi trump universitesiydi. trump "lan gelin size zengin olma sırlarını anlatacağım, derslere bizzat ben katılacağım" diyerek adam başına 50 bin dolar para toplamış. şimdi mahkemede dolandirilciliktan yargılanıyor. keza emlak işi hariç girdiği her iş ya iflas etmiş ya da yine dolandırıcılık/sahtekarlık söz konusu. bir başka diğer nokta yakın zamana kadar trump demokratları destekliyordu. mesela 2008'de hillary clinton'in kampanyasına 4 defa yüklü bağışlarda bulunmuş. bir de herifin genel olarak bir pozisyonu yok. mesela sağlık sistemini ne yapacaksınız diyorlar, obamacare'i kaldırıp yerine muhteşem birşey getireceğim falan diyen bir tıp.

bugün kansas, kentucky, maine ve louisiana'da seçimler var(di). kansas ve maine'de ted cruz oyların neredeyse %50'sini alarak kazandı. kentucky ve louisiana'daysa az farkla da olsa donald trump kazandı. her ne kadar parti müesses nizami ted cruz'dan hazzetmese de trump'i iyi kötü durdurabilen tek kişi ted cruz. su anda trump 382, cruz 300, rubio ise 128 delegeye sahip.

democratic pary cephesindeyse bugün nebraska, kansas ve louisiana seçimleri var(di). yarinsa maine seçimleri var.bernie sanders hillary clinton'i nebraska'da 57-44, kansas'taysa 68-32 yendi ancak zencilerin ağır desteklediği hillary clinton louisiana'yi 71-23 kazandı.
(2)Tümünü Göster [38]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: