iyi parti'nin uber meselesindeki tavrı

iyi parti'nin uber meselesindeki tavrı

Tümünü Göster [1]

81262 #1  #81262
her ne kadar meral ana’dan resmi bir açıklama gelmese de gençlik kolları başkanı osman ertürk özel makul bir açıklama yapmış
https://twitter.com/osmaner...

--- alıntı ---
uber meselesini sözde halkçı bir tavırla yalnızca sarı taksi esnafı üzerinden değerlendirmek hatalı.

unutmamak lazım, her arz bir talepten doğar. insanların sarı taksilerin ve hatta taksicilerin maalesef ki bir kısmının sağladığı hizmetin kalitesi ile ilgili ciddi bir şikayeti mevcut.

bu durumu görmezden gelip, uber’e memlekete yeni girmiş matbaa muamelesi yaparak hattatlığı koruyor gibi tavır takınmak abes oluyor.

siyasilerin herhangi bir mevzuda daha kalabalık olan gruba meyletmeleri doğal ama buradaki asıl kitle hizmeti alan millettir.

taksi plakalarına verilen paralar üzerinden taksici esnafının haklılığı ortaya konulmaya çalışılıyor fakat bugün istanbul’da birçok sarı taksi esasen sermaye sahiplerine ait taksilerde işçi şoförlerin çalışmasıyla hizmet veriyor.

yani yanlarında olunduğu izlenimi verilen kitleye ilişkin de bir tespit hatası var.

taksi esnafına gelince, uber, hizmet alanlar için daha ucuz değilse ve hala tercih sebebiyse çare biraz güleryüz, temiz bir araç ve kazanca şükür kültürüdür.

yapılan saldırıların da en çok yine sarı taksi esnafına zarar verdiğini de görüp, bir tedbir alması gerekenler de yine onlar. mesele yabancı uber ile dövüşmek değil, millet ile uzlaşıp barışmak.
--- alıntı ---

ha şu saatten sonra vaka-i hayriye gibi taksi durakları top atışına tutulsa ciğeri soğumayacak ahaliyi ne kadar yatıştırır da diğer ana akım partilerden daha iyi bir pozisyon almışlar.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: