cumhuriyet halk partisi

cumhuriyet halk partisi

Tümünü Göster [74]

81645 #68  #81645
24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi için bir türlü aday çıkaramayan parti

normalde teknik olarak kemal kılıçdaroğlu'nun kendisinin aday olması icab eder. eskisi gibi büyük oranda sembolik bir cumhurbaşkanı secmiyoruz, icra yetkisi de olan oldukça kudretli bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. zaten kılıçdaroğlu'nun kendisi yürütmenin başı olmayacaksa o zaman niye genel başkanlık yapıyor. keza "cumhurbaşkanı ekonomiden anlamalı, bütün toplumu kucaklamalı" diye açıklamalar yapıyor da "ee sen niye bu niteliklere haiz değilsin" diye sorarlar adama

peki niye aday çıkaramıyor sorusuna gelirsek..aslında bunun temel sebebi chp'nin hem yönetiminin hem de tabanının kendi içinde tutarlı ve dış dünyada geçerli bir siyasi ideolojisinin olmaması. "akp olmamanın" ötesinde çok da ortak özelliği olmayan bir ton insani bir araya getirdiğinde buradan çok da pozitif ajandali birşey çıkmıyor.

ben iyi kötü siyaseti yakından takip eden bir insanım, ben bilmiyorum chp'nin tam olarak ekonomi politikası ne, dış politikası ne, iç politikası ne. sorulduğu zaman da 3-5 talking point dışında kimse birşey söylemiyor, söyleyemiyor.
(0)

Tümünü Göster [74]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: