muharrem ince

muharrem ince

Tümünü Göster [24]

81678 #18  #81678
bbc türkçe ile röportajında "muhafazakar seçmenden nasıl oy almayı düşünüyorsunuz" sorusuna "çocukluğumda kuran kursuna gittim. rahmetli dedem beni hafız yapmak isterdi" gibi yanıtlar veren cumbaba adayı.
bu tarz muhabbetleri kemal kılıçdaroğlu yıllarca yaptı..sonuç ne?

ilerleyen günlerde elbette biraz daha düzelir de cumhuriyet halk partisi yönetimi de ince'yi pek sallamiyor. muharrem ince'ye otobüs vermişler bir tane, başka birşey yok. ince "mitingimi falanca kanal vermedi" diye yakınıyor da chp'nin sosyal medya hesaplarında da ince ile ilgili paylaşımlar oldukça kısıtlı.
.
ki burada dönüp dolaşıp mesele suna geliyor..hem chp seçmeni hem chp yönetimi bütün olayı tek adama (hatta onun desibeline) indirgiyor. ülkücü kesim bunu bayağı bir çarpıttı da lider teşkilat doktrin muhabbeti gerçek. bunu yıllar önce söylemiştim de chp'nin (hatta genel olarak muhalefet partilerinin) kendi teşkilatlarını fmcg sektöründeki firmaların satış organizasyonları gibi düzenlemesi lazım. keza fmcg firmalarının pazarlama departmanları gibi da iletişim birimlerinin olması lazım. teşkilat bir taraftan genel merkezden gelen mesajları halka iletirken bir taraftan da halktan topladığı verileri genel merkeze iletecek ve genel merkez'de buna göre taktik-strateji belirleyecek. aslında ince amerika'da olduğu gibi partisinden ayrı bir strateji takımı kursaydı belki bir tık daha avantajı olurdu.
(0)

Tümünü Göster [24]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: