ateizm

ateizm

Tümünü Göster [18]

82210 #18  #82210
geçen gün geceleyin evimin içerisindeki eski buzdolabımdan gelen tıkırtılar beni hafiften ürküttü. dedim kendi kendime, "saçmalama, doğa üstü varlıklar yok. keza doğa kanunları zar atmaz. hepsi senin kafanın içerisinde".

sonra tanrının yokluğuna bir kez daha ikna oldum. aklıma kütlenin korunumu kanunu geldi tekrardan, hani şu kimyasal tepkimelerde oluşan ürünlerin kütleleri toplamının, tepkimeye giren maddelerin kütleleri toplamına eşit oluşu; maddenin yoktan var edilememesi, vardan da yok edilememesi, sürekli dönüşüm hali. cehalet kötü bir vasıf ve siz onu sahiplenmezseniz dahi önleminizi almadıkça o size sakız gibi yapışıyor değerli arkadaşlar.

dünya nüfusumuz, özgür seçim kisvesi altındaki boyunduruklardan yeni yeni kurtulmaya başladı. faşizm yenik düşüyor. farkındalığın, özgünlüğün ve özgürlük ateşinin ayaklarına dolanan prangalar tüm dünyada iyiden iyiye zayıflamış durumda, kopmak üzereler. insanlar birer ikişer uyanıyorlar içerisinde bulundukları uykulardan. sanal ortamda ve bilhassa sosyal medyada toplu bir kavrayış hali ve mizah anlayışı hakim. dünyamızda internete erişimi olan herkes "caps" ve "meme" üretiyor. ifade gücü, empati ve diyalog tüm dünyada inanılmaz bir artış içerisinde. türü ne olursa olsun, herkesin elinden gelen bir üretim söz konusu. çünkü bu türden bir üretim için gereken araçlar aşağı yukarı herkesin elinde var. ayrıca söz konusu üretimlerin maliyeti sıfıra yakın, üretmek ve üretileni paylaşmak ise inanılmaz ölçüde kolay.
(0)

Tümünü Göster [18]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: