aşk

aşk

Tümünü Göster [35]

8291 #11  #8291
"birkaç aydır mevcut aşk tanımlarımın temeliyle oynayan büyü.

yakın zamana kadar hep bencilce aşk tanımlarım vardı benim. diyordum ki, aşk bana aşık olunmasıdır. falanca bana ne kadar aşıktı, hayat ne kadar güzeldi. falanca ev adresime çiçekler gönderiyordu hayat ne kadar şahaneydi. falanca bana iltifat ediyordu ama yeteri kadar etmiyordu sanki. ah ne kadar çirkindim. falanca bana hayranlıkla bakıyordu, ah ne kadar güzeldim. falanca reddedileceğini anlayınca kurnazca geri çekildi, ah ne can sıkıcıydı hayat. falanca benim için yeteri kadar ilgilenmiyordu, ölmeliydim.

hep böyle tanımladım aşkı: bir çember, merkezinde ben. ve çemberin çeperlerinden bana gelenler. her türlü veriyi zevkle kabul ediyordum, ilgi, beğeni, hayranlık, şehvet, şefkat, aşk hatta nefret.

ve hep kaçmaya çalıştığım biri vardı. kafamdaki egoist aşk tanımlarıyla oynayan, hayranlığın, sevmenin nasıl bir şey olduğunu bana öğretmeyi deneyen. ben öğrenmek istemesem de sabırla beni anlamaya çalışan. önce şükretmeyi öğrendim ondan. tevekkül etmeyi, bir şeyleri büyü yapmak yerine tanrıdan dilemeyi...

şans bence tam olarak bu. böyle bir mucize kolay bulunan bir şey değil. beni hep anlamaya çalışan. yaşamak istemediğimi söylediğimde bile anlamaya çalışan. bana tanrı'nın yolunu gösteren. beni hep büyük bir sükunetle dinleyen... mutsuzluklarımı anlattığımda daima çareler bulmak isteyen.

hayranlık uyandıran... hayata olan bakışıyla, piyano tuşlarını, viyola yaylarını konuşturan maharetli elleriyle, güzel kalemiyle...

gözlerimi kaçırsam bile gözlerime bakmaya devam eden...

en önemlisi de, aşkın mülkiyetinin ve cinsiyetinin olmayacağını düşünen. basmakalıp sadakat tanımlarını yerle bir eden...

hâlâ öğrenmelerdeyim. ilk defa sevilmekle birlikte sevmeyi denemelerdeyim. aşk tanımlarımı irdelemelerde, evirip çevirmelerdeyim. kendi hatalarım yüzünden o benden gittiğinde onu geri getirenim.

görünmez bir tacı onun başına takıyorum. ve her geçen gün güvenerek sevmenin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum büyürken..."
(0)Tümünü Göster [35]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: