erkeklerin aldatmama nedenleri

erkeklerin aldatmama nedenleri

Tümünü Göster [13]

8683 #1  #8683
sadik bir kole olmalari baslarina kotu seyler gelsin istemezler cunku.
edit:basligin basa kalmasi,silip kacmak
(0)8684 #2  #8684
fırsat bulamamak.
(0)8685 #3  #8685
gözü kör aşık türünden ise her iki cins de aldatmaz.

bu hormonal durum geçtiği anda, kadının da erkeğin de çok eşlilik dürtüleri devreye girer. eğer geleneksel baskılar yoksa ve kişi de özgürlüğüne fazlaca düşkünse, birlikteliğin yazısız kuralı "sadakat" i kafasına pek takmıyorsa -tabii uygun adayı da bulduysa- aldatır.

kadına uygulanan geleneksel baskılar her daim fazla olduğundan ve seçicilik özelliğinden dolayı erkeğe göre daha az aldattığı "rivayet edilir"...
(0)8762 #5  #8762
manita bulamamak. ya da sag eli sol el ile aldatmak. sacma sapan nedenler. daha faydali basliklaraa gitmeliyim.
(0)8766 #6  #8766
kadının erkeğe yaklaşmasından ötürü gerçekleşir. aslında işin içinde gerçekten aldatamaması vardır. bir kadın erkeğin hayatına girdiğinde çevresindeki herkesten uzaklaştırmaya çalışır. çevresindeki kızlar bir bir gider, erkek arkadaşlarıyla bile arası limoni olur çünkü hanım kızımız erkek arkadaşlarını sevmiyordur. kızın hayatı ise farklıdır. çevresinde "sadece arkadaş" olan bir sürü erkek bulunur. erkeğin ise yanında "sadece arkadaş" olan hiçbir kız yoktur, çünkü sevgili buna müsade etmez, engeller ve potansiyel düşman olarak görür. siz bütün hayatınızı sevgilinizin eline teslim ettiğinizde sevgiliniz sizi yapayalnız bırakmıştır artık. kendisine bile sahip olduğunuz söylenemez. erkek böyle bir durumda nasıl aldatsın? kız birgün bırakır gider ve siz sonsuz yalnızlığınızla başbaşa kalmışsınızdır. bir mesaj atacak kız arkadaşınız bile yoktur, belki hatta erkek arkadaşınız da...
(0)33413 #9  #33413
ilişkinin başlamasından itibaren en fazla 3-5 yıl sonra çok eşlilik isteği kendini belli etmeye başlar. karakter ve yetişme biçimi burada devreye girer. sadakat kişi için yıkılmaz bir tabu ise aldatmaz ve ilişkisine devam eder. veya aldatmaz ama ayrılır.

kişinin sadakatle bir derdi yoksa, içinde bulunduğu ortam da aldatmaya zemin hazırlayabilecek seviyedeyse aldatır. kadını erkeği pek yok bu işin bana göre. kadının toplumumuzda biraz daha baskılanmasından dolayı yukarıda bahsettiğim tabu geniş kitlelerde oluşmuş durumda. ayrıca aldatan kadının yakalanma ihtimali erkeğinkinin onda biri olduğundan ayyuka çıkmıyor da olabilir.

neyse uzadı, özeti; sadakatin bünyede ne kadar yer ettiğiyle ilgilidir bu durum.
(0)33476 #10  #33476
aldatmayan erkek yoktur, prensip sahibi erkek vardır.
(0)33478 #11  #33478
toplumdaki kadın ve erkek cinsleri sayısı hemen hemen eşit olduğuna göre, eğer "aldatmayan erkek yoktur" diye bir iddia söz konusu ise -ki iddiadır, bu konuda hiçbir zaman tam kesinlikli bir yanıt alamazsınız- en az yüzde seksen kadar kadın da bir şekilde sevgili ya da eşlerini aldatmış, lakin belki en yakın bir iki dostu hariç kimselere söylememiş ve hatta kendine bile itiraf edememiştir.

doğal olarak her iki cinsin de çok eşli olduğu insan türündeki erkeğe geçilen doğa dışı iltimas, onu daha açık şekilde aldatma isteğine yöneltmekte, kadına uygulanan ağır baskılar ise kocasından ya da sevgilisinden ne kadar bıkarsa bıksın -ancak bir şekilde kurulu düzenini de bozmak istemesin- aldatma fikrinden uzak tutar. kadını aldatmamaya iten sebep arzulara vurulan baskıysa, erkeğinki de kadınlarınki kadar olmasa da yine sadakat prensibinden dolayı arzulara vurulan baskı ve biraz da fırsat bulamama ya da kadınlar tarafından pek de tercih edilen bir tip olamamaktır.

özetle hemen herkes aldatır. reelde olmasa da beyindeki fantazilerde...

umarız beynimize kadar karışan bir distopik bir sistem gelmez. çünkü o kadar çok "beynin bile bana ait olsun, asla başkasını düşünme" diyen gardiyan var ki...
(0)33484 #12  #33484
kadın arkadaşlarımız bana kızmasın ama bence kadınların aldatma potansiyeli erkeklere nazaran daha fazla. en azından benim gözlemlerim bu şekilde. ha şimdi gelelim aldatmak mevzuna. bana göre aldatmak fiili salt fiziksel-cinsel olarak gerçekleştirilen bir eylem değildir. ilişkin varken bir başkasının aklına girmesi, onunla görüşme (buluşma, mesajlaşma vs.) bana göre hep aldatmadır; seks ise en ileri boyutudur. toparlarsak, boşluğa düşen her kadın potansiyel bir aldatıcıdır, tehlikelidir. buradan erkek hemcinslerime seslenmek istiyorum. lütfen sevgililerinizi üzmeyin, onlara kadın olarak hak ettikleri değeri azami ölçüde gösterin, onları boşluğa düşürecek hareketlerde bulunmayın, yapmayın işte lan.
(0)43865 #13  #43865
aslinda denilecek olan neredeyse eksiksiz olarak ifade edilmis;

(bkz: #8766)

bir de buna yetistirilme sekli ve aile yapisi da eklenebilir. ovunmek ya da yerinmek icin soylemiyorum; hayatima giren kadinlara olan durustlugumde rahmetli babama cekmisim. yani, nasil ki kendisi evliligi boyunca hayatina annemden baskasini sokmadiysa ben de istemsiz olarak iliskilerimde ucuncu bir kisiyi kabullenemedim. uzun kafa patlatmalar sonunda bunun aile icinde kendiliginden kazanilan bir edinim oldugu sonucuna vardim. bir de buna me'nin bahsettigi yillar suren iliskide asiri sahiplenip erkegi arkadaslarindan soyutlayan kadinlar da eklenince aldatma gibi bir girisimim olmadi. peki olmadi mi bir iliskim varken hoslandigim baska biri? evet oldu ama aldatmadim; hatta cogunlukla yakinlasmadim. dedigim gibi kisi kendi yetistirilisi ile celisen seyleri yerine ve zamanina gore prensip, onur, ahlak, yedirememe ya da korkudan yapmiyor.

ote yandan bir dostumu ornek vermek gerekirse; cocuklugunu parcalanmis bir ailede yasayan, babasi da epeyce "aktif" olan dostum bildigim kadariyla sevgililerinin cogunu aldatti. hatta beraber aldattigi kisilerin kimisi sevgilisindan guzel falan da degildi. yani bu acidan yaklasinca erkegin aldatma egilimi "birincil toplumsallaşma" teorisi ile ortusuyor. aileden ve babadan her ne goruyorsan ondan etkileniyorsun.

bilemiyorum, aldatmamak aldatilmamanin garantisi degil; hatta kimi zamanlarda ironik olarak tam tersi gecerli olabiliyor. aldatmamama* karsin hic aldatilip aldatilmadigim hakkinda bir fikrim yok. o yuzden "ben aldatman ulan" diye boburlenmenin ya da "ulan bi' aldatma mevzusuna da giremedik" diye yerinmenin bir anlami yok. bence aldatmayin; en azindan onca iliskiden sonra kendiniz icin vicdaninizi rahatsiz edecek pek bir sey olmuyor...

yıllar sonra gelen edit: sağlam aldatılmışım, öyle böyle değil. oh olsun benim gibi safa.
(0)Tümünü Göster [13]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: