fransızca

fransızca

Tümünü Göster [4]

3783 #1  #3783
hint-avrupa dil ailesinin bir ferdi. harf israfı falan denilse de aslında her harfin yazılışının bir amacı vardır.

(bkz: ulama)
(0)
3908 #2  #3908
doğrusu için:
(bkz: fransız dili)

ayrıca ulama için:
(bkz: la liaison)

fransız dili'nin edebiyatı da var:
(bkz: fransız edebiyatı)


zor olmayan yalnız aşırı derecede ayrıntılı olan, bir zamanlar anabilim dalında lisans eğitimini görmüş olduğum* dildir.

edit:
fransız dili; latin dili, aragon dili, asturyas dili, ekstrem dili, bergamo dili (doğu lombardiya), burgonya dili, katalan dili, ispanyol dili, franc-comtois, francoprovençal valaisan, furlan, galiçya dili, italyan dili, korsika dili, leon dili, milan dili (batı lombardiya), miranda dili, napoli dili, norman dili, oksitan dili, piyemonte dili, portekiz dili, roma dili, rumen dili, romanş dili, sardu dili, sicilya dili, venedik dili ve valon dili ile beraber roman dilleri'ne ait bir dildir.

yararlanılan kaynak: (http://tr.wikipedia.org/wik...)
(0)
4060 #3  #4060
okumadıkları onca harfi niye yazdıklarını anlamadığım dildir.
(0)
4973 #4  #4973
ispanyolca ve italyanca ile birlikte kardeş diller olarak sınıflandırılıyor. aslında çoğu dilde olduğu gibi fonetik bir dil değil. çoğu ses alfabeyle karşılanmıyor, telaffuzu zordur bu yüzden sadece okumak yetmez, mutlaka sık sık dinleme çalışması yapmak lazım ingilizce de olduğu gibi. aslında bu dili öğrenmeden önce latince dersi almanın çok faydası olur. hem fransızcaya başlamadan önce bir temeliniz olur. latincenin hakkını teslim etmek lazım, avrupa dillerinin anasıdır bu dil. türkçe de bile kullanılan çoğu kelimenin anlamı zamanla değişse de kullanılan kelimenin kökeni latince.
(0)

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: